Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Albrechtický kahan

18.5.2019

Jak sám "voják v poli" jsem se cítil v sobotu 18.5.2019 na turnaji jednotlivců v Albrechticích. Na tradiční kahan jsem naše klubové barvy odjel hájit sám. Byla to dobrá příležitost vyzkoušet  si momentální formu před blížícím se MČR jednotlivců.

Generálka to byla nakonec velmi vydařená. Postup z pětikolového švýcara do osmičky se podařil bez zaváhání z druhého místa. Postoupit se podařilo i pětici domácích , z nichž zejména mladí - Vojta Žiak a Vašek Valík si dělali zálusk na celkové vítězství. Ve čtvrtfinále jsem si v pohodě poradil z jediným zástupcem Staříče v osmičce - Láďou Šimíčkem. Zrodilo se v něm i první překvapení když v koncovce přehrál Kamil Vajčovec Martina Pírka. V semifinále se rozplynul sen Vaškovi a Vojtovi na vzájemné finále. V pěkném zápase jsem přehrál Vojtu a Kamil prokázal pevné nervy a v posledním náhozu za stavu 12:12 vyřadil Vaška.  Ten pak v zápase o třetí místo se již nedokázal zkoncentrovat a hladce podlehl Vojtovi. Obdobně hladký průběh mělo i finále ve kterém Kamil byl nakonec rád za tři uhrané body.

Všech třicet šest účastníku si užilo slunečnou sobotu a tradičně pohodový regionálek v Albrechticích. Dík za první vítězství v letošní sezóně -  Zbyněk Jakeš.