Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Májový turnaj POLOUVSÍ

1.5.2019

Tradici prvomájových turnajů udržuje hned několik pétanque klubů, které lákají i v netradičních dnech k setkáním u ocelových koulí. Když se k tomu přidá i teplé slunečné počasí v nedalekém Polouvsí, je těžké pozvání odolat. Pozvání z našeho klubu sice nakonec přijali jen Lenka Svobodová se Zbyňkem Jakešem. Současně dorazili i manželé Burešovi z Litovle, dva týmy ze Staříče a zbytek do počtu doplnili domácí a hráči z nedalekých Heřmanic.

Po ranní snídani a úvodním slovu domácího prezidenta, kde se všichni hráči dozvěděli rozdělení do dvou pětičlenných skupin a seznámení s místní "Fanny", která neodmyslitelně patří ke všem zdejším turnajům se rozběhl boj o dvě postupová místa. V odpoledních hodinách po skvělém řízečku s bramborovým salátem bylo jasno. V první skupině potvrdili bez zaváhání roli favorita manželé Burešovi, které do semifinále doprovodili staříčtí Honza Csibrei a Drahuš Konig. V naší druhé skupině postoupili po výhře nad námi manželé Žídkovi z prvního místa. Tím nás již v semifinále poslali na naše dlouholeté kamarády a rivaly Pavla a Janu. Ti také mnohem lépe do utkání vstoupili a vedli již 6:0, ale když se již přihlížejícím divákům zdálo, že je toto"předčasné finále" rozhodnuto, přišla šňůra třinácti bodů valšovičáků a dokonalý obrat. Ve finále pak již rozjetá Lenka a Zbyněk hladce zdolali Honzu a Drahuše. Třetí místo si pak již pohlídali Jana a Pavel.

Netradiční cenu za vítězství - žulovou grilovací desku, tak budeme moci vyzkoušet na některém pétanque klání ve Valšovicích.

Poděkování patří všem domácím pořadatelům, kteří se postarali o kvalitně zabezpečený přátelský turnajíček. Současně zveme všechny v sobotu do Valšovic na tradiční "Prvomájové koulení" trojic.