Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

VC pivovaru Litovel Brno

13.4.2019

Rázný pokles teplot a ne moc optimistická předpověď počasí stála možná za menším počtem týmů na VC pivovaru Litovel konaného v sobotu 13. 4. v Brně. Sjela se zde necelá třicítka tříčlenných týmů, které se utkaly v čtyřkolovém švýcaru o postup do šestnáctky. Zastoupení hráčů našeho klubu bylo taky spíše symbolické. Za ranního sněžení vyrazili z Valšovic pouze Zbyněk Jakeš a Lenka Svobodová, které v Brně doplnil Pavel Hanák z Řečkovic.

Základní část se našemu týmu vcelku vydařila a po jedné porážce obsadil čtvrté místo . V osmifinále pak nastoupil proti krumsínskému týmů - Krpcová, Faltýnek, Soldán. Hned smolný odraz koule po střele v prvním náhozu poznamenal celý ráz zápasu. Místo počátečního vedení jsme neustále dotahovali náskok soupeře a ten si ho v závěru zlepšenou hrou již pohlídal. Dohrávala se pouze osmička a tak jsme poměrně brzy vyrazili zpět domů.

Konečné výsledky tedy zatím neznáme, ale po cestě domů, kdy jsme opět vjeli do deště, jsme konstatovali , že počasí nakonec vyšlo a příjemně jsme si s Pavlem zahráli.

Z.J.

1. místo-Radek Netušil, Pavel Hejl ml. a Tomáš Stoklásek
2. místo-David Faltýnek, Michal Soldán a Jana Krpcová
3. místo-Jana Konečná, Ivo Michálek a Tomáš Michálek
4. místo-Pavel Bureš st., Šárka Moosová a Václav Valík