Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Pétanque na Výsluní Chrudim

6.4.2019

Do malebného města Chrudim se vyjela dvojice Miluška Kutá a Petr Tománek, kde se konal víkendový pétanque festival v podobě sobotního a nedělního turnaje. Byl to pro nás první venkovní turnaj, takže jsme byli plní očekávání, jak se nám bude dařit po zimním spánku J.

Sobotního turnaje se zúčastnilo 58 dvojic i ze Slovenska a Polska. Hrálo se systémem 5 kol švýcar s postupem do KO 8. Po 3 výhrách a 2 prohrách jsme se umístili na 22. místě, což na úvod sezóny není špatné. Herní převahu zúročila dvojice ze Slovenska Michal Stano a Macela Filová, která ve finále přehrála dvojici z Vrchlabí Srnský, Michalička. Bronz pro sebe urvali Miloš Přibil a Nikola Homolková po výhře nad Švimberským s Žižkou.

Nedělního turnaje se zúčastnilo 31 dvojic a herní systém se nezměnil, tedy 5 kol švýcar a pak postup do KO 8. Opět jsme měli 3 výhry a 2 prohry, což nám přisoudilo 12. místo. Ve finále si to rozdali vrchlabští, kdy dvojice Vojta Bílek, Vorel porazila Řezníčka s Buckem. 3.místo vybojovali Poláci, kteří porazili manželé Chmelařovi.

Během celého víkendu foukal mírný vítr a často nás hřálo sluníčko, takže jsme se i trochu opálili J