Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Litovelská Venuše

23.2.2019

V sobotu se konala tradiční Litovelská Venuše ve víceúčelově přepracované trafostanici na boulodrom s těmi nejskvělejšími podmínkami pro hráče všech kategorií, včetně bezbariérového přístupu. Na tento turnaj se kvalifikovalo nejlepších 12 hráčů ze Severní Moravy a naše klubové barvy hájila Miluška Kutá a Petr Tománek.

Systém hry spočíval v 6ti kolech superméle, kdy se náhodně každé kolo losují trojice, které hrají proti sobě. Každý jednotlivec pak sbírá body a do vyřazovacích bojů postupují nejlepší 4 jednotlivci. Po odehrání všech kol byl na tom nejlépe Libor Polách s 5ti výhrami, následovaný Robinem Konšelem také s 5ti výhrami. 4 výhry a dobré skóre pomohly do semifinále Petru Tománkovi a Pavlu Burešovi.

Lité boje v KO 4 svedli proti sobě Libora a Pavla, kdy Pavel ze začátku vyrovnaný zápas vyhrál s dostatečným náskokem. Petr se postavil Robinovi a začala přetahovaná o každý bod až do stavu 11:11, kdy udělal Robin chybu, kterou Petr využil a dotáhl zápas do vítězného konce.

Finále mělo spád a opět se miska vah přesouvala po každém náhozu z jedné strany na druhou, opět do stavu 11:11, kdy tentokrát chybu uděl Petr, a tak Pavel, který tuto chybu potrestal, vyhrál velmi vyrovnané finále.

Zápas o 3. místo jednoznačně ovládl Robin, který odsoudil Libora na 4. místo.

Miluška Kutá skončila na 8. místě.

Závěrem chceme poděkovat manželům Burešovým za krásný turnaj s vynikajícím pohoštěním, které podpořil každý účastník turnaje