Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Všechovický sofťák

9.2.2019

V rámci zimní přípravy na letošní sezónu pořádal Valšovický pétanque klub tradiční halový pétanque turnaj v tělocvičně základní školy ve Všechovicích. Pozvání přijaly okolní pétanque kluby z Albrechtic u Českého Těšína, Staříče a Polouvsí. Spolu s domácími Valšovicemi se 16 dvojčlenných týmů rozdělilo do čtyř skupin . V této základní části se v dopoledních hodinách bojovalo o postup do finálové osmičky. Nejúspěšnějším klubem po základní části se stal Staříč, když všem třem jejich týmům se podařilo postoupit. Naopak příliš se nedařilo domácím Valšovicím, kde si postup vybojovala jen jediná dvojice Jakeš ,Svobodová,kteří zde obhajovali loňské prvenství.

I odpolední zápasy přinesly řadu překvapivých výsledků. Hned ve čtvrtfinále vypadly všechny týmy dlouhodobě úspěšných Albrechtic a naopak ve finálové čtveřici se objevily hned dva týmy z nově vzniklého pétanque klubu z Polouvsí. Jejich výkony byly příjemným překvapením turnaje . Suverénně prokráčeli turnajem zvláště Radim Valošek s Marcelou Grafikovou z jmenovaného klubu, kteří nakonec nepoznali hořkost porážky, když i ve finále porazili valšovičáky Zbyňka Jakeše a Lenku Svobodovou. V zápase o třetí místo pak další tým z Polouvsí ve složení Luboš Rusek a Arnošt Pokorný nedovolili dvojici Šimíček, König ze Staříče sáhnout si na pohárky pro tři nejlepší týmy.

Z dalších valšovických týmů obsadili Miluška Kutá, Petr Tománek desáté místo; manželé Sukovi dvanácté a Martin Gratcl s Pavlem Ondruškou byli patnáctí.

Ke kvalitě turnaje jistě přispěl i nový povrch tělocvičny spolu se sponzory, kteří pomohli odměnit všechny účastníky turnaje.   Z. J.