Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Svatomartinská husa - rozloučení se sezónou

11.11.2018

Netradičně v neděli se konal pro náš klub poslední letošní venkovní turnaj v Hrochově Týnci. Název turnaje "Svatomartinská husa" svým názvem přilákal letos 45 mixdvojic.  Husa se zelím a knedlíčkem sice nebyla, ale ti kteří sem cestu vážili určitě litovat nemuseli. Zahráli si ještě v relativně teplém počasí, ochutnali svatomartinské koláčky a po polední i svatomartinské vínko.

Pětikolový švýcar s postupem do osmičky moc prostoru v základní části k zaváháni nenabízel. Dokonce ani čtyři výhry postup nezaručovaly. Obě naše dvojice nepatřily podle nasazeni až v druhé desítce k favoritům postupu. Milušce Kuté a Petrovi Tománkovi  se postup nezdařil a svým konečným 14.místem přesně dostáli svému nasazení.

Lépe se dařilo naši druhé dvojici Radka Němečková, Zbyněk Jakeš. Ti i přes prohru již ve druhém kole s nasazenou jedničkou a pozdějšími vítězi turnaje Vavrovič- Froňková  potřebné čtyři výhry vybojovali a postoupili do čtvrtfinále. Tam je pro změnu čekali loňští vítězové  Holoubek - Vaňková.  Bohužel náš tým se již při umělém osvětlení  nevyvaroval řady chyb a náskok soupeře pozvolna narůstal.  Časový limit pak rázně utnul snahu v závěru o otočení skóre. Tento zápas nás pak velmi mrzel, ale i přesto hlavně pro Radku dělené 5.-8.místo je určitě potěšující.

                                                                                                          Z.J.