Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Mozartovy koule

13.8.2011

I. ročník nově zorganizovaného turnaje našimi přáteli z Kulového blesku byl zasazen do prostor Olomoucké pevnůstky. I přesto, že se jednalo o nově vzniklý turnaj, podařilo se zajistit účast řady kvalitních hráčů v čele s polskou reprezentaci (Kubiesa Szymon, Śliż Andrzej, Śliż Jędrzej). Neobvyklým zpestřením byl souběžně probíhající rockový koncert asi 100 m od hřišť (přibližně od 17:30).

Hrál se systém 5-ti kolového švýcara, s následným postupem do 16 KO, který neminul nikoho z favoritů. Jedinými zástupci valšovického pétanque byli otec a syn Greplovi, jež na sebe narazili hned v úvodním kole KO. Úspěšněji z tohoto souboje odešel Jirka se svými spoluhráči Martinem Pírkem (HRODE Krumsín) a Miroslavem Neoralem (KLIP Litovel). Hned mezi nejlepšími 8 týmy narazili na zmíněnou polskou reprezentaci, kterou se jim však po těžkém boji podařilo porazit. Největší oříšek je ovšem čekal v semifinále proti Fighters (Milan Hašek, Pavel Hejl, Tomáš Stoklásek). Po  krásném a velice dlouhém zápase, se jim podařilo zajistit si postup až do finále, kde už na ně čekal čistě krumsínský tým (Kuba Kučera, David Faltýnek, Michal Soldán). I tento zápas zvládl valšovicko-litovelsko-krumsínky tým dotáhnout do vítězného konce a mohli se tak radovat z celkového prvenství v turnaji.

Celému Kulovému blesku a pořadatelům patří veliký obdiv a dík za připravení hřišť a vůbec celého turnaj v tak krátkém čase a věříme, že příští rok se určitě rádi vrátíme snad i ve větším počtu.

1. místo  Jiří Grepl, Miroslav Neoral, Martin Pírek
2. místo  Jakub Kučera, David Faltýnek, Michal Soldán
3.místo  Milan Hašek, Pavel Hejl, Tomáš Stoklásek
4. místo  Radim Bury, Jana Krůlová, Pavel Chovan