Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Grand Prix Mariánské Lázně

14.7.2018

                         GRAND PRIX MARIÁNSKÝCH LÁZNÍ

 

     Sobota 14.7. nabídla nadšencům petanque dva turnaje: v moravském Krumsíně a pak v západočeských lázních, kde také měl Valšovický klub své zástupce, Petra Tománka a Milču Kutou.

      V příjemném prostředí Mariánských Lázní, které ještě více umocňovalo slunečné počasí, se 41 tripletů pokoušelo probojovat do postupující šestnáctky. Tato snaha naší dvojici, a s ní hrající Jiřince Demčíkové z klubu Sahara Vědomice, nevyšla o jeden bucholz. Po uhraných kolech se za stavu 2:2 umístili na 19. místě. V dohrávkách si vylepšili pozici pouze o jeden stupeň.

      Příčku nejvyšší vyhráli Petrové Fuksa a Vavrovič ml. s Jakubem Konšelem, druzí byli junioři Vojta Bílek a Honza Vorel vedeni zkušeným Láďou Brázdou a třetí pozici nakonec ubojovali otec a syn Korešovi s Lukášem Michaličkou z Vrchlabí nad manželi Mrázkovými a Veronikou Slobodovou.

      Turnaj měl i milé překvapení, a to v podobě tří velkých krabic zákusků a koláčků od rodičů, kteří vdávali svou dceru před Ferdinandovým pramenem, což ještě vyzdvihlo již tak chutné a hojné menu. No a také nemilou situaci, kdy si Milča, Petr a Jiřinka a jejich soupeři vysloužili oprávněně žlutou kartu od arbitra Martina Bartoše.

      Novinkou byly také poháry- nepoháry, krásné skleněné plakety zdobené košonkem. Desátý ročník Grand Prix Mariánských Lázní si zaslouží jedničku.

                                                                                                              M.K.