Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Albrechtický kahan

5.5.2018

Albrechtický kahan má svou královnu.

Snad poprvé v historii tohoto jedničkového turnaje v Albrechticích je vítězkou žena. Všechny v sobotu pátého května zdolala Jana Rozsypalová z Kulového blesku Olomouc. Ve finále zcela jednoznačně porazila domácího Vojtu Žiaka. O třetí místo si to rozdali dva tradiční soupeři Zbyněk Jakeš a Pavel Bureš z Hapeku Litovel. Z jejich vzájemného duelu vyšel vítězně zástupce našeho klubu

Pořadatelé opět připravili výborný turnaj po všech stránkách. Bylo to takové severomoravské měření sil, neboť netradičně nedorazili polští zástupci a ani jižní Morava zastoupení neměla.   V pětikolovém švýcaru , jak to již u jedniček bývá zvykem, se zrodila řada překvapivých výsledků  a tak i v postupující osmičce byla jména, které by tam většina nečekala.  Do semifinále se pak již prosadili většinou hlavní favorité.  Obhajobu loňského vítězství  Zbyňku Jakešovi v semifinále překazila celý den skvěle hrající  Jana Rozsypalová.

Turnaj se  úplně nevydařil dalšímu našemu zástupci  - Lence Svobodové.  Dvě porážky na úvod znamenaly konec nadějí na postup ze základní části a následná vítězná série stačila jen na sedmnácté místo. Herně ,ani výsledkově se neztratili  ani  manželé Sukovi. Eva skončila devatnáctá a Mirek 23.

Pohodový turnaj byl určitě pro všechny zúčastněné dobrou přípravou před blížícím se MČR jednotlivců.

                                                                                                          Z.J.