Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Koule Elišky Přemyslovny

21.4.2018

KOULE ELIŠKY PŘEMYSLOVNY

Na turnaj do Nymburka pořádaný místním klubem Mimo Done přijeli i dva zástupci z Valšovic, Milča Kutá a Péťa Tománek, a přispěli tak k početné účasti 88 dvojic. Za slunečného počasí se na atletickém ovále hrálo čtyřkolovým švýcarským systémem s padesátiminutovým limitem a s postupem do KO 32. Tento postup se našim zástupcům ještě vydařil – s třemi výhrami se umístili na osmém místě, ale do šestnáctky je nepustili hráči z Vrchlabí, kteří si lépe poradili s tvrdým škvárovým povrchem.

Putovní pohár v podobě oválu vyhráli Luboš Srnský a Fana Kaplánek, druhé místo vybojovali Petr Vavrovič ml. s Jiřím Froňkem a na třetí pozici se umístili Jiří Koreš ml. a Michal Habásko.

Klubu Mimo Done se jeho první turnaj vydařil na výbornou. Přispělo k tomu nejen pěkné počasí, ale hlavně nadšení všech organizátorů. Nabídli nám výborné jídlo – stoly se prohýbaly pod buchtičkami, záviny, koláčky, mnohodruhovými pomazánkami, na oběd byly chutné polévky, v nabídce nechyběly ani klobásky, naložený hermelín aj. K pohodě přispěl i tříkolový melé B turnaj o kartony Postřižinského piva. Zkrátka: BRAVO! Moc rádi opět přijedeme.

                                                                                                         M.K.