Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Čerlinka Cup

14.4.2018

První letošní prvenství  na regionálním turnaji pro valšovické barvy.

Krásné skoro letní počasí, obloha bez mráčků přivítala v sobotu všechny účastníky prvního Litovelského turnaje -  Čerlinka cup. Převážně moravské týmy a jeden z Polska se  v základní části střetly v pětikolovém švýcaru o osm postupových míst.

Valšovický pétanque zastupovalo osm hráčů ve třech týmech a dá se říci, že turnaj se jim vydařil. Evu Sukovou a Boženku Ježíškovou doplnila  Marcela Grafiková z nového klubu z Polouvsí. Dvě výhry v základní části sice na postup stačit nemohly, ale přesto holky odvedly solidní výkon a potrápily řadu soupeřů. O něco lépe se vedlo jejím protějškům. Mirek Suk, Honza Ježíšek a Pavel Ondruška po prvním prohraném zápase již pak nezaváhali a z šestého místa postoupili do závěrečných KO bojů. Bohužel zde se setkali s dalším naším týmem. Jirka Gratcl, Zbyněk Jakeš a Lenka Svobodová byli favority tohoto vzájemného duelu a tuto pozici ustáli a zvítězili. V semifinále se pak znovu střetli s orlovskými Jurištou, Kotasem a Olšarem, kteří jim v základní části jako jediní uštědřili těsnou jednobodovou porážku. I tentokrát to byl výsledkově velmi vyrovnaný zápas ve kterém si naše trio vypracovalo uklidňující náskok, ale mohutnému finiši před koncem časového limitu orlováků tentokrát odolali.

Ve finále pak narazili na zástupce jižní Moravy - Šipra, Urbanovou a Mrlinu. Bohužel toto finále moc líbivého pétanque nepřineslo. Měnící se světelné podmínky a přechod na umělé osvětlení činilo všem z počátku značné problémy v přesnosti hry. Valšovičási si neustále udržovali několika bodový náskok a když se již brňané nadechovali k závěrečnému obratu, vše rázně ukončila zlepšená střelba našeho týmu s káčkem  na závěr. Náš tým se tak mohl poprvé v letošním roce radovat z vítězství na regionálním turnaji.

Třetí místo si připsali celý den v pohodové atmosféře hrající orlováci, když porazili ambiciózní tým Pírek,Valík Žiak.

S osmým místem nakonec byli spokojeni i Mirek, Honza a Pavel, neboť mezi papírové kandidáty postupu určitě nepatřili a v průběhu turnaje porazili řadu silnějších týmů.

Organizačně se pořadatelé z Klipu s turnajem zhostili se ctí a všichni účastníci si již tradičně pochutnali na pečeném prasátku, které neodmyslitelně k tomuto turnaji patří.

                                                                                                  Z.J.