Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Beraní koule

24.3.2018

V sobotu 24. března se tři naši členové zúčastnili populárních „ Beraních koulí“, které tradičně pořádají přátelé z Albrechtic. Lenka Svobodová a Zbyněk Jakeš jako osvědčený dublet a Jirka Gratcl, který si tentokrát zahrál s Tomášem Brevčinským z Orlové.

  Naše obavy z nepřízně počasí se bohudík nepotvrdily, pořadatelé zajistili téměř jarní počasí včetně krásně hřejícího sluníčka. Museli jsme brzy vstávat, protože prezentace se konala od čvrt na osm do osmi hodin a hrát se začalo již v půl deváté. Řediteli turnaje Bolkovi a jeho týmu vše perfektně klapalo, takže celý turnaj se odehrál za denního světla.

   Na turnaj se během několika minut přihlásilo 37 týmů, 29 ze sedmi moravských klubů, jeden za Slovenska a sedm z Polska. Kvalita byla na regionál  na vysoké úrovni, hrál se pětikolový „švýcar“ s postupem do osmičky a dohrávkami nepostupujících ve skupinách po 4.

   Z našich do „KO“ postoupil jen Jirka se svým spoluhráčem z Orlové a obsadil zde 8 místo, Lenka se Zbyňkem obsadili 16 místo. Na to, že to byl po zimní přestávce první turnaj v letošním roce, jsme si zahráli příjemně i díky tomu jak se o nás pořadatelé starali již od snídaně, svačinek a oběda.

Valšovice 26.3.2018                                                                                                       J.G.