Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Pétanque na Výsluní

24.3.2018

   V sobotu 24. 3. se naši tři hráči zúčastnili turnaje dvojic Petanque na Výsluní, který pořádal nový klub Chrupek Chrudim. Byli jimi dlouhodobě spolu hrající Miluška Kutá a Petr Tománek a Ivo Navalaný, který si zahrál s místním členem nového klubu Pavlem Filou.

   Po ranní snídani v podobě chleba s chutnou nivovou pomazánkou zahájilo 52 dvojic pětikolový švýcar s postupem do KO 8. Takže úkol zněl jasně: kdo chce postoupit do play off musí vše vyhrát, neboť jeden tým se skóre 4/1 nepostoupí (což bohužel postihlo polské duo). Oběma našim týmům se dařila tato strategie až do 4. kola, kdy Ivo a Pavel našli přemožitele. Miluška s Petrem prohráli až v posledním kole s Vilémem Medunou a Davidem Faltýnkem, přestože už vedli 11:0! Příčinou takové prohry určitě nebyl hlad, jelikož na oběd byla výborná šunková klobása záviděníhodné velikosti.

   Takže po základních bojích bylo pořadí: Miluška a Petr na 3.místě a Ivo s Pavlem na 13. místě. Dohrávky se nehrály, proto pro Iva s Pavlem turnaj skončil a na Kutou a Tománka čekala ve čtvrtfinále vrchlabská dvojice. Relativně hladká výhra je v semifinále opět postavila proti Vilémovi a Davidovi. Tento zápas ale nevyšel podle představ, a tak byli odsouzeni k boji o 3. místo. V druhé části pavouka se drali dopředu mladí Poláci, kteří se precizními výkony dostali až do finále, kdy předtím v semifinále porazili manželé Burešovi.

   Zápas o 3. místo byl podpořen zvukovým doprovodem 10 metrů vzdáleného naftového agregátu, který podporoval umělé osvětlení. S únavou na jedné straně a lepší aktuální formou se lépe poprala Miluška s Petrem, kteří tak obsadili krásné bronzové místo a obhájili tak nasazení v turnaji. Ve finále prokázala polská dvojice vynikající formu a také celkem hladce porazila chrudimsko-krumsínské hráče a zaslouženě vybojovala nejcennější zlaté poháry.

   Turnaji přálo nejen počasí, ale i výborné zázemí v místní restauraci s milou obsluhou a hlavně dobře zorganizovaný průběh celého dne, za který novému klubu, v čele s Vilémem Medunou, děkujeme a přejeme mnoho dalších krásných turnajů, kterých se rádi zúčastníme.

                                                                                    M.K.P.T.