Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Litovelská Venuše

10.3.2018

 

Litovelská Venuše se letos konala v netradičním termínu.

Z lednových mrazivých termínů  v předchozích letech se tentokrát tradiční setkání v zimním tréninkovém doupěti litovelského Hapeku přesunulo  do  prvních jarních dnů. V sobotu 10.3. tak  pozvání manželů Burešových rádi přijali jak členové domácího klubu, tak každoroční účastníci tohoto setkání z  Albrechtic, Krumsína a Valšovic.

Náš klub zastupovali Miluška Kutá, Petr Tománek a Zbyněk Jakeš. Samozřejmě nehráli v jednom týmu, neboť  se  vždy hraje supermele dle Pavlova rozpisu. Šest kol letos rozhodlo o postupové čtveřici, kde již každoročně nechyběli  Pavel Bureš, Zbyněk Jakeš a Libor Polách. Překvapením letošního roku byl určitě postup Lenky Konšelové, která nechala na první nepostupové příčce svého syna Robina - loňského vítěze.

Pro většinu hráčů to byla první příležitost po dlouhé zimní pauze osahat si opět své ocelové kouličky, takže na konečných výsledcích zas tolik nezáleželo.  I přesto byly v přátelské atmosféře celého turnajíčku k vidění zajímavé zápasy.  Vyvrcholením asi byl  finálový duel mezi Pavlem a Zbyňkem vedený oboustranně v útočném  pojetí, kde tím šťastnějším byl nejtěsnějším rozdílem 13:12,  Pavel.  Ten se tak pohledem na kypré tvary Venuše může kochat po celý zbytek letošní roku. Třetí místo vybojovala Lenka .

Pro úplnost ještě uvádíme umístění dalších naších hráčů. Petr šestý a Miluška  sedmá.

Velké poděkování patří  Janě a Pavlovi za přípravu a zabezpečení  této skvělé akce.

                                                                                                                     Z.J.