Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Staříčský sofťák

3.3.2018

Ani z posledního letošního soft turnaje nejedou Valšovice s prázdnou.

I přesto, že do Staříče v sobotu 3.3. na poslední letošní sofťák odjely pouze dvě naše dvojice, podařilo se naším hráčům Zbyňkovi Jakešovi a Pavlovi Ondruškovi  dovést cenné druhé místo.

Marodka a pracovní povinnosti neumožnily našemu klubu postavit více jak dva týmy. V konkurenci  čtyř týmů z Albrechtic a Polouvsí a šesti týmů z pořádajícího Staříče,  však v  základní části dokázali vyhrát své skupiny, které se hrály podobně jako ve Všechovicích.  Po obědové pauze se pak rozběhly již čtvrtfinálové duely. Tam, jako by se někde vytratila skvělá  forma Petra Tománka a jeho syna Honzíka. Zvláště Honzík se těšil, že se poperou o nějaký ten pohárek, ale další soupeři již byli nad jejich síly a tak obsadili v konečném hodnocení osmé místo.

Lépe se dařilo naší druhé dvojici, kde na poslední chvíli za nemocnou Lenku Svobodovou naskočil Pavel Ondruška. Ten i přesto, že s indoor koulemi vůbec nehraje, dokázal se po boku zkušenějšího Zbyňka Jakeše velmi rychle adaptovat a po celý turnaj podával  vynikající výkon. Společně dokráčeli  až do finále, kde narazili na tradičního soupeře z Albrechtic Jardu Ševčíka a Kamila Vajčovce, kteří toužil i po odvetě za turnaj ve Všechovicích, kdy je náš tým po velkém obratu o vítězství připravil. Tentokrát  do finálového  duelu vstoupili lépe Valšovičáci a postupně si vytvořili náskok až 12:5. Zdálo se již rozhodnuto, ale potvrdilo se známe pořekadlo, že dát ten poslední bod je nejtěžší. Albrechtičáci zpřesnili hru a s vizí, že již nemají co ztratit se vrhli k vitěznému tažení.  Rozhodující koule v dalších náhozech dokázali  zvládnout a tak se nakonec nejtěsnějším rozdílem 13:12 uštědřili našim hráčům první porážku v turnaji a mohli se tak radovat z vydařené odvety. Pro naše hráče to bylo v první chvíli obrovské zklamání, které ale brzy vystřídala spokojenost i s druhým místem, neboť před turnajem určitě tak vysoko pomýšlet nemohli.

O třetí místo si to tak, jako ve Všechovicích rozdaly mezi sebou dva týmy z Polouvsí a tentokrát si pohárek odvezli otec a syn Ondrhalovi.  Zklamaní asi byli trochu domácí hráči ze Staříče, jejichž nejlepšímu týmu se podařilo dosáhnout jen na šesté místo. Uznání však určitě zaslouží za skvěle uspořádaný turnaj s řadou pochutin. Završila se tak zimní série čtyř indoor turnajů a teď se již jistě všichni těší na venkovní hřiště.

                                                                                                   Z.J