Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Valšovický pohár

21.7.2018

 

Po roční odmlce, kdy se Valšovický pohár konal v hranickém parku, se v sobotu 21.7.2018 sjelo 43 hráčů do pétanque areálu do Valšovic. Jako obvykle je čekalo pohostinné prostředí, nádherné slunečné počasí  a možnost změřit si své dovednosti v turnaji jednotlivců.

V základní části se hrálo čtyřkolovým švýcarem, kde samozřejmě , jak již to v jedničkách bývá , o několik překvapení nouze nebyla.  Do šestnáctky se nepodařilo dostat např. Janě Rozsypalové a domácí Lence Svobodové. Naopak příjemným překvapením byl postup nové hráčky domácího klubu Radky Němečkové.

Po tradičním obědě formou švédských stolů, o které se postarala firma pana Váhaly z Hustopeč, se rozběhly vyřazovací boje a dohrávky osmičlenných skupin. Již po prvním kole bylo jasné, že loňské pozice (druhé, třetí a čtvrté místo) náš klub neobhájí.  Do osmičky se dostal pouze Zbyněk Jakeš, ale i ten v následném kole prohrává  a tím naděje na umístění na bedně pro náš klub definitivně zhasly.

Ale ani ostatní favoriti, neměli zrovna svůj den a tak semifinálové složení  bylo možná pro mnohé překvapením. To se jistě netýkalo již dvojnásobného vítěze Valšovického poháru Pavla Bureše a v poslední době výborně hrajícího Davida Bača. Tito dva zkušení borci si to nakonec rozdali i ve finále, když  již třetí zápis na putovní pohár vydobyl  Pavel Bureš.

V boji o třetí místo se mohl radovat ze svého prvního poháru předseda nového klubu z nedalekého  Poloúvsí  Luboš Rusek.

Na závěrečném vyhodnocení si kromě pohárů pro nejlepší  odnesla  celá šestnáctka ceny sponzorů našeho klubu a byli vyhodnoceni i vítězové dohrávkových skupin, junioři , ale třeba i poslední místo v turnaji.

Tím chceme poděkovat všem našim sponzorům za jejich příspěvky, které jistě hráče potěšily a obzvlášť panu Váhalovi za chutný oběd.

Konečné výsledky:

1.místo Pavel Bureš (Hapek Litovel)

2.místo David Bačo (TOP Orlová)

3. místo Luboš Rusek (PK Poloúvsí)

4. místo Jirka Karásek (Hrode Krumsín)

Konečné výsledky našich hráčů :

7.místo Zbyněk Jakeš

12.místo Jirka Gratcl

13.místo Petr Tománek

16. místo Radka Němečková

                                                                                           Z.J.