Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Krumsínská Hroda

23.7.2011

 

                        XII. ročník turnaje trojic „Krumsínská HRODA“

Předposlední sobota v červenci se opět nesla v pétanquovém duchu. Tentokrát jsme vyjeli na Hanou do Krumsína, kde se konal jeden z nejsilnějších regionálních turnajů u nás,  Krumsínská HRODA.  Turnaje se zúčastnilo 33 trojic, včetně špičkových hráčů z předních pozic českého žebříčku, a tak turnaji nechyběla kvalita. Naši hráči byli rozvrstveni do  5 týmů. Turnaj probíhal systémem švýcar 5 kol, ze kterých vznikla později postupová osmička. Do té nakonec po velkých bojích postoupili Martin Jakeš a Jirka Grepl hrající s Mirkem Neoralem z Klipu Litovel, kteří postoupili s jednou prohrou ze čtvrtého místa, a dále Tom Kutý hrající již tradičně s domácí dvojicí Kuba Kučera a Martin Pírek, postupující dokonce z druhého místa. Ovšem čtvrtfinále znamenalo stop pro oba valšovické zástupce ve vyřazovací části. Tomáš se svým týmem nakonec nestačil na manžele Burešovy, Martin s Jirkou zase na pozdější celkové vítěze, Honzu Michálka, Hanku Šrubařovou a Petra Juráně a tak bylo konečné umístění našich týmů sedmé, respektive osmé místo.

Ostatním našim týmům se bohužel mezi nejlepších osm týmů postoupit nepodařilo (Jirka Gratcl, Zbyněk Jakeš a Lenka Svobodová přidali ještě desáté místo.)a tak si zahráli o ceny v B-turnaji -  M-cupu. Ani tam bohužel po několika smolných výsledcích či prohře na limit,  bohužel Valšovice na bednu nevystoupali.

Po skončení turnajů se konaly ještě doplňkové soutěže. Placování do kbelíků, kde senzačně zazářila naše juniorka Gabča Jakešová, když porážela i zkušené matadory a nakonec jí patřilo druhé místo, když ji dokázal porazit pouze Mirek Neoral. Další soutěž, střelba na vajíčko, byla bohužel pro nepřízeň počasí později zrušena.