Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Softpétanque turnaj

10.2.2018

 

Ani v zimě hráči pétanqueu nezahálejí, ikdyž příležitostí, kdy mohou vytáhnout své ocelové koule není mnoho. Proto dobrou přípravou na nadcházející sezonu je hra v tělocvičnách s gumovými indoor koulemi. Po turnajích  v Albrechticích a Polouvsí se tentokrát hráči severní Moravy sjeli  tuto sobotu do Všechovic, kde  softpétanque turnaj pravidelně pořádá  Valšovický pétanque klub. Kapacita turnaje se velmi rychle naplnila hráči čtyř moravských klubů, takže  tradiční účastníci z Polska  museli  čekat, zda se díky chřipkové epidemii, která v Česku momentálně řádí, nějaké místo neuvolní. Nestalo se tak, a  domácí pořadatelé mohli zvolit pro základní část turnaje netradiční systém skupin, ve kterých měl každý ze zúčastněných klubů ze Staříče, Albrechtic, Polouvsí a Valšovic jednoho zástupce.

Ze čtyř čtyřčlenných skupin dvě nejlepší dvojice postupovaly mezi nejlepší osmičku. Velkým oživením turnaje  se stali hráči nově vzniklého pétanque klubu z Polouvsí , kteří díky svému nadšení dokázali zaskočit řadu favoritů a postup si zajistily všechny jejich týmy. Zde je doplnil dámský tým ze Staříče ve složení Rodková, Kohutová, loňští vítězové z Albrechti Ševčík, Vajčovec  a dva domácí týmy Svobodová, Jakeš a otec ze synem Tománkovi.

Ve vyřazovacích bojích KO systémem se již začala projevovat větší zkušenost albrechtických a valšovických hráčů, kteří si finálovou účast nenechali utéct. Albrechtičtí Ševčík s Vajčovcem a domácí Svobodová s Jakešem  již několikrát okusili pocit vítězství  na těchto turnajích a tak se dal čekat zajímavý duel. Mnohem lépe začali  loňští vítězové z Albrechtic a ujali se vedení až 8:0. Domácí pár dlouho čekal na první bod, ale když přišel, tak nastartoval obrat v utkání. Šňůrou třinácti bodů dokázala Lenka Svobodová a Zbyněk Jakeš utkání dokonale otočit a radovat se z vítězství.

V klubovém souboji o třetí místo byli šťastnější manželé Koudelkovi, kteří  tak završili sympatické vystoupení nově vzniklého klubu z Polouvsí.

Nikdo však neodjel s prázdnou a díky sponzorům si každý účastník odvezl  nějakou  menší  cenu a pocit z příjemně stráveného dne.

Umístění dalších našich týmů :

 6. místo - Tománek, Tománek

13. místo - Suková Suk

15. místo - Němečková, Šugar

16. místo - Ježíšková, Ježíšek

 

                                                                                                                    Z.J.