Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

1. hromniční hospodský turnaj

3.2.2018

 

Vydařená premiéra.

Nově vznikající klub PKPoloúvsí  uspořádal v sobotu 3.2. menší softpétanque turnaj ve svém kulturním domě. Pozvání přijaly okolní kluby, takže kromě třech domácích tříčlenných týmů dorazily i Albrechtice, Staříč a Valšovice.

Na třech hřištích se tak utkalo šest týmů každý s každým. K vidění byla řada zajímavých a vyrovnaných utkání. Mezi nejvyrovnanější tradičně patřil duel mezi Albrechticemi a Valšovicemi, které skončilo nejtěsnějším rozdílem 13:12 v náš prospěch. Z velkým nadšením hrál i první tým Poloúvsí, který  v závěru dokázal otočit na 13:11 i zápas proti Valšovicím. Ještě před posledním kolem zdaleka nebylo rozhodnuto o medailistech a rozhodovaly až úplně poslední koule. Albrechtice si poradily s domácími a Valšovice jednoznačně přehrály Staříč.  Došlo tak k situaci, že o vítězi nerozhodly vzájemné zápasy třech nejlepších a muselo se počítat celkové skóre.

Vítězi se nakonec stál náš tým ve složení Lenka Svobodová, Jirka Gratcl a Zbyněk Jakeš s náskokem osmí bodů na Albrechtice. Třetí místo obsadili nakonec jen o jediný bodík domácí s Poloúvsí. Čtvrté místo si odvezl  Staříč , před dvěma dalšími domácími týmy.

První hromniční hospodský turnaj, jak ho domácí pořadatelé nazvali, tak doplnil zimní softpétanque turnaje pořádané v našem kraji.  Pohárky, medaile a ceny předal samozřejmě místní hospodský, který  byl dle názvu turnaje hlavním sponzorem . Dík samozřejmě patří všem členům klubu z Poloúvsí, kteří se postarali o skvělé zabezpečení a průběh turnaje.

Doufáme, že dobrá nálada se přenese i příští týden do Všechovic, kde náš klub bude pořádat další setkání u gumových koulí.

                                                                                                                              Z.J.