Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Kapucínová koule

28.10.2017

Předpověď počasí na poslední říjnovou sobotu nebyla zrovna na pétanque hrátky ideální. Teploty pod deset stupňů, vítr a občasné přeháňky přesto neodradily  62 dvojic, které se sjely na jeden z posledních letošních turnajů do Chrudimi na Kapucínovou kouli. Pořadatelé se snažili navýšením kapacity hřišť u blízké restaurace pokrýt zájem všech, kteří se v sobotu rozhodli na tento turnaj přijet.  I systém hry postavili na tom, aby si všichni zahráli co nejvíce zápasu. Zvolili proto velmi netradičně šestikolového  švýcara  s postupem přímo do semifinále bez dalších dohrávek. Jistotu postupu tak nakonec měl jen jeden tým (Konšel, Resl), který neprohrál ani jednou. O dalších třech  postupových místech již rozhodoval bucholc  týmů s jednou prohrou.  Těmi šťastnými byl i nejvýše nasazený tým Kauca s Fafkem . Postupovou čtveřici pak ještě doplnili Morávek s Fafkovou a jediní zástupci našeho klubu na tomto turnaji Jakeš, Svobodová.

Lenka Svobodová brala tento turnaj jako poslední možnost prověřit střeleckou formu před odletem na MS žen v Číně.

 V semifinále naše dvojce narazila na suverény základní části Konšel, Resl a v úvodu je dokonale zaskočila rychlým vedením pět nula. Pak však začal úřadovat na střele Kuba Konšel a svými káčky zavelel k obratu. Pozvolna se rozplynul náskok naši dvojice a když na velmi těžkém placérském terénu zpřesnil svou první kouli i Honza Resl bylo o prvních finalistech rozhodnuto. Porazili naši dvojici 13:6. Ve druhém semifinále  nezaváhali taktéž favorité Kauca s Fafkem, když dvakrát za pět bodů využili výpadku svých soupeřů a podobným rozdílem 13:5 postoupili.

Ve finále se tak setkaly dva nejvýše nasazené týmy a bylo otázkou zda vyhraje nasazená jednička Kauca Fafek nebo zatím neporaženi  Konšel,Resl.  Zajívavý duel již samozřejmě za umělého osvětlení, nakonec díky menšímu počtu vlastních chyb, dotáhl do vítězného konce Jindra Kauca s Petrem Fafkem.

V boji poražených semifinalistu tentokrát naše dvojice nezachytila úvodní nástup soupeřů a prohrávala již 1:7. Zlepšená hra Lenky a Zbyňka a současně přibývající chyby jejich lipnických soupeřů, vedla k otočení skóre a náš tým oplatil svým soupeřům jedinou porážku dne ze základní části. Mohl tak společně se všemi účastníky závěrečných bojů převzít sýrové koule a další drobné ceny sponzorů za konečné třetí místo.

                                                                                                        Z.J.