Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR 2x2 MIX

5.8.2017

               KUTÁ A TOMÁNEK NA MČR VYBOJOVALI ZLATO

     První srpnovou sobotu se konalo v Chebu MČR smíšených dvojic. Do západočeského města přijelo necelých šedesát týmů ze všech koutů naší republiky. Za slunečného počasí se hrál pětikolový  „švýcar“ s postupem do šestnáctky.

     Valšovický klub reprezentovali dva týmy: Lenka Svobodová-Zbyněk Jakeš a Milča Kutá-Petr Tománek. Oběma párům se podařilo probojovat mezi postupující. Lenka se Zbyňkem z osmého místa dále šli na manžele Burešovi. Zápas, který trval hodinu a půl a měl v sobě nádech fair play, kdy Lenka za stavu 12:11 upozornila, že ještě není konec, neboť jsou tam soupeři, nakonec stejně vyvrcholil v jejich prospěch. Milča s Péťou po výhře nad párem z Rodamienta trpělivě čekali, až duel Valšovice-Litovel dospěje do rozhodujícího výsledku, aby měli dalšího soupeře. Lenka a Zbyněk, unaveni předchozím zápasem, se za stavu 0:13 loučili s vyhlídkou dalšího postupu. V dohrávce ještě prohráli s Janou a Mirou Krpcovými a výhra nad manželi Chmelařovými jim přisoudila pěkné sedmé místo. Vítězný valšovický dublet se v semifinále potkal s druhými nasazenými, Sylvou Mrázkovou a Jindrou Kaucou, které již porazil v pátém kole „švýcara“. Pořekadlo „nevstoupíš dvakrát do stejné řeky“ zde ovšem neplatilo a Kutá-Tománek byli ve finále! Na vedlejším hřišti se o totéž snažili hráči z Jablonce, Markéta Palicová s Vojtou Lukášem, ale síly jim nestačily na první nasazený tým, Kačku Froňkovou a Petra Vavroviče z Lipníka. Nakonec podlehli i v boji o bronzovou medaili. Finále probíhalo výrazným náskokem starší dvojice 12:5 a i přes jeden chybný nához, kdy mladí uhráli pět bodů, se Milča a Péťa konečným stavem 13:11 před půl dvanáctou noční radovali bez jediné prohry z titulu Mistra ČR.

     Příjemné prostředí u řeky Ohře, hezké počasí, chutná snídaně i oběd a vstřícní a milí pořadatelé – to vše přispělo k dobrému turnaji.

                                                                                              M.K.