Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Hanácký Master Cup -mix

15.7.2017

 

Jediný prestižní turnaj v kalendáři Čapku, na kterém je podmínkou smíšený tým se konal v sobotu 15.7.2017 v Litovli. Pořadatelé z klubu Hapek  věrní tradici připravili nadstandartní  občerstvení , velké množství cen pro účastníky včetně prize money pro první čtyři týmy. Trochu je však strašila předpověď počasí na tento den, ale i přesto se  na Hanácký Master Cup - mix sjelo 47 týmů.

Nemohli samozřejmě chybět i hráči našeho klubu, kteří byli součástí čtyř týmů. Základní část se hrála švýcarským systémem na čtyři kola s postupem do šestnáctky. Po slibném začátku pro kompletní valšovický tým - Suk, Suková, Ježíšek, kdy porazili v prvním kole manžely Krejčínovy s Pavlem Ferešem, již další výhry nepřišly. Obdobně se vedlo i Božence Ježíškové hrající v týmu s Jirkou Metzkrem a Ladislavem Kobzou. Společně se pak potkali v dohrávkách ve čtvrté desítce konečného pořadí.

Postup do šestnáctky si však zajistili další naší zástupci. Suveréně bez zaváhání nejvýše nasazený tým Jirky Grepla doplněný Frantou Kaplánkem a Veronikou Slobodovou  a s jednou prohrou ze vzájemného zápasu i Lenka Svobodová se Zbyňkem Jakešem a Jindrou Kaucou z Kolové. Oba týmy pak lehce zvládly osmifinálové boje. Jirkův tým však v zápětí narazil na zdatného soupeře v podobě tria - Michálek Tomáš, Petr Vavrovič ml. a Jana Konečná, kteří jim uštědřili nakonec jedinou porážku dne.I přesto, že svým soupeřům nadělili během dne řadu "kanárů" a prohráli tento jediný zápas skončili nakonec na pátém místě.                                                                                                                                                                                                                                   

Naopak suveréně další části turnajei procházel náš druhý tým. Postupně vyřadil papírově silnější týmy manželů Lukášových a Krpcových, aby se ve finále potkal s přemožitely Jirkova týmu. Lence, Zbyňkovi a Jindrovi se vydařil i úvod finálového duelu , kdy si udržovali drobný náskok. V polovině utkání po smolné střele, kdy košonek odběhl i se soupeřovou kouli do volného prostroru , soupeř této situace dokonale využil a zápas čtverkou otočil. Byl to zlomový bod finále, neboť od této  se na naše koule vloudila řada nepřesností a soupeř již zápas dotáhl do vítězného konce. Po prvním zklamání s prohraného finále je  však nakonec  druhé místo  (po loňském desátém)  jistě úspěchem.

                                                                                                 Z.J.