Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

2. kolo Extraligy

9.7.2017

Valšovický areál se poprvé stal hostitelem  kompletního  extraligového kola.  Již v sobotu navečer dorazil do Valšovic  loňský vítěz - klub z Vrchlabí. V neděli pak přijely oba moravské kluby z Olomouce a Krumsína. Čekala je tradiční valšovická pohostinnost, takže pro všechny účastníky byla hned ráno připravena snídaně.

Domácí hráče čekal nelehký úkol, napravit porážku z prvního kola v Olomouci a pokusit se uhrát první body v letošním ročníku. V dopoledních hodinách se postavili úřadujícímu mistru republiky z Vrchlabí. Naši hráči určitě nebyli favority tohoto duelu, ale snažili se držet krok. Díky třem vyhraným utkáním ve dvojicích se nakonec zrodila sympatická remíza 3:3.

V souběžně hraném utkání si hladce poradil Hrode Krumsín s Kulovým bleskem Olomouc 6:0.

Po obědě v odpoledních hodinách již za místy úmorného vedra se domácí tým postavil ambicióznímu týmu z Krumsína. Ten přicestoval v nejsilnější možné sestavě a tím naznačil, že letos míří hodně vysoko. Valšovičtí hráči již oslabeni o Petra Tománka, který musel z rodinných důvodu odjet již přes veškerou snahu ostatních nedokázal herně  ani výsledkově navázat na dopolední část.  Ještě v posledním utkání dvojic to vypadalo na výsledek jako v loňském roce, avšak prohra o jediný bod uzavřela konečné skóre na 1:5 v náš neprospěch.

V druhém utkání dlouho trápili hráči Kulového blesku  Vrchlabí. Až v závěrečném kole se projevila  větší  zkušenost hráčů ze severu Čech, kteří zvrátili výsledek ve svůj prospěch v poměru 4:2.

Extraligové kolo se ve Valšovicích určitě vydařilo jak počasím, tak i herním nasazením všech zúčastněných týmů . Výsledkově, jak již to bývá nemohou být spokojeni všichni, ale domácí pořadatelé sklidili pochvalné hlasy hlavně od vrchlabáků, kteří zde byli vůbec poprvé.

Ke třetímu kolu budou valšovičáci zajíždět až v polovině září do Brna, kde je bude čekat nelehký úkol vybojovat potřebné body a pokusit se tak zajistit si klidný střed tabulky.

                                                                                             Z.J.