Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR 3x3 žen

8.7.2017

V sobotu 8. července se do moravského Krumsína sjely ženy z celé republiky, aby poměřily síly na Mistrovství ČR žen v pétanque. Valšovická hráčka Lenka Svobodová společně se svými spoluhráčkami Janou Radoušovou z PK Osika Plzeň a Janou Krpcovou ze SOP Hrode Krumsín měly nelehkou úlohu-obhájit loňský titul a dokázat tak, že letos na podzim si zaslouží reprezentovat ČR na Mistrovství světa v Číně.

 

Tříčlenné týmy žen poměřily nejdříve síly ve čtyřkolovém švýcaru ( tzv. švýcarský systém rozděluje hráče tak, aby proti sobě stáli vždy výkonostně podobní soupěři z předchozích kol ), z něhož následně postoupily do KO systému. V semifinále hráčky uštědřily soupeřkám „kanára“ (výhra 13:0) a finále bylo suverénní záležitostí s výhrou 13:2. Zasloužený mistrovský titul je tak opravňuje reprezentovat  příští rok ČR na Mistrovství Evropy ve Francii.

Kromě Lenky Svobodové se Mistrovství zúčastnily i Boženka Ježíšková a Eva Suková, které hrály s Lenkou Konšelovou z HAPKU Litovel. Děvčata hned v prvním kole těžce "zatápěla"předloňské reprezentaci, ale v závěru bodovala exrepre. Do semifinálové čtyřky se Božence s Evou nepodařilo postoupit, přesto jim patří velký dík za reprezentaci našeho klubu a za sebezapření a úsilí i v tom velkém horku vše zvládnout.

 

                                                                                                                                                   L.S.

 

1.     Lenka Svobodová     SKP Hranice VI.-Valšovice
        Jana Krpcová     HRODE Krumsín
        Jana Radoušová     PK OSIKA
2.     Pavla Beranová  PC Sokol LIPNÍK
        Jana Burešová   HAPEK
        Alena Korešová  HAVAJ CB
3. 
         Romana Hodboďová  POP Praha
         Sylva Mrázková  PC Kolová
         Lucie Venclová  1. KPK VRCHLABÍ
         Věra Vokrouhlíková  POP Praha