Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR 3x3 muži

17.6.2017

Valšovický pétanquer Jiří Grepl vybojoval na kvalifikačním mistrovství republiky trojic mužů v pétanque třetí místo. Vítězný tým turnaje konaného v Lipníku u Mladé Boleslavi získal právo reprezentovat příští rok Českou republiku na mistrovství světa v Kanadě. Těmito šťastlivci se stali domácí Petrové – Fafek, Vavrovič a Morávek – spolu s Jakubem Konšelem z Prahy.

Turnaje se zúčastnilo nejlepších 16 týmů z celé republiky. Grepl měl velice těžkou základní skupinu, v níž se svými spoluhráči Františkem Kaplánkem, Petrem Juráněm a Frankem Ferlayem (jeden hráč je vždy náhradník) porazili například bývalé několikanásobné reprezentanty v čele s Michalem Habáskem.

Nejlepších osm družstev postoupilo do dalších dvou skupin, kde už Greplův tým zaváhal s pozdějšími vítězi. V rozhodujícím barážovém utkání proti velice silnému týmu Michálků Jana, Tomáše a Iva s Miroslavem Mužíkem však předvedl precizní a jistý výkon a postoupil do semifinále.

V této fázi turnaje Greplova cesta za kanadským snem velice překvapivě skončila, protože jeho tým zaskočilo mladé družstvo ve složení Jan Charvát, Václav Valík, Vojtěch Žiak a Martin Pírek. Ti si zřejmě v životním výkonu došli pro vítězství v poměru 13:6. Na tento výkon pak navázali i ve finále, v němž prohráli těsně 9:13.

Valšovické barvy hájil rovněž Tomáš Kutý, který bohužel se svými olomouckými spoluhráči vypadl již v základní skupině. Nejprve přišel kolaps v téměř vyhraném zápase proti Tomáši Klírovi, Janu Marhoulovi, Jiřímu Froňkovi a Hynkovi Vyoralovi, kde Kutého tým vedl již 11:4 a přesto prohrál. V druhém utkání přišla studená sprcha v podobě výkonu pozdějších vítězů, kteří prohráli první zápas turnaje proti současné reprezentaci v čele s Pavlem Hejlem ml., ale Kutému nedali šanci.   J.G.