Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Albrechtický kahan

10.6.2017

Loňského vítěze Tomáše Kutého  v letošním roce vystřídal  Zbyněk Jakeš a zajistil tak obhajobu pro valšovické barvy.

I letos se na turnaji jednotlivců v Albrechticích sjelo přes třicet hráčů, aby si před blížícím se mistrovství  ČR v jednotlivcích vyzkoušeli svou formu. Valšovický klub zastupovali pouze tři hráči. Tomáš Kutý, Lenka Svobodová a Zbyněk Jakeš si bez větších problémů pohlídali postup ze základní části do  nejlepší šestnáctky. Zde však již byly k vidění opravdu zajímavé duely a v mnoha případech i s překvapivými výsledky. Pavouk po základní části svedl hned na sebe Lenku a Tomáše. Loňský vítěz  se již však v této fázi turnaje mohl rozloučit s vidinou obhajoby, neboť Lenka mu soustředěným výkonem nedala šanci a s přehledem postoupila do čtvrtfinále.  Spolu s Tomášem velmi brzy vypadli i další favorité - Vašek Valík, Martin Pírek, Pavel Bureš.

Ve čtvrtfinále vystavil Lence stopku Miloš Pánek z Krumsína . I přes její slibný začátek ji zlepšeným výkonem ve střední části zápasu nadělil Miloš dvě trojky za sebou, skóre otočil a utkání již pak dotáhl do vítězného konce. V dohrávkách pak Lenka ještě zabojovala a obsadila celkové pěkné šesté místo.

Zbyněk se tak jako jediný zástupce našeho klubu dostal poměrně hladce přes Davida Bača (ten v osmifinále vyřadil např. Vaška Valíka - vítěze loňských jedniček ve Valšovicích ) do semifinále. Tam pak  až v závěru přehrál  letošní největší překvapení  turnaje - Radomíra Žiaka, který o kolo dříve vyřadil svého pétanque zkušenějšího syna Vojtu. Ve finále  pak narazil na jediného zástupce brněnského pétanque Petra Janíka. V úvodu utkání jednoznačně dominoval a ujal se vedení  7:1. Pak však Petr neuvěřitelně zpřesnil svou první kouli a neustále stál na košonku. I přes dobrou střelbu Zbyňka se však zápas začal otáčet. Když už za stavu 12 :9 sahal Petr po vítězství, ukázalo se  jak je těžké ten poslední bod dát. Hlavně  střelba  a vůle zápas ještě zdramatizovat, rozhodla o tom, že diváci byli svědky dalšího zvratu a vítězství Zbyňka Jakeše v poměru 13:12.

Pohodový turnaj, kde se hráči dočkali jak herních zvratů, tak i zvratů počasí. Od ranního sluníčka, přes déšť až opět po letní podvečerní počasí.

Krásu jedničkových turnajů si letos kromě MČR budou moci registrovaní i neregistrováni hráči vychutnat ještě 22.7. netradičně v Sadech Čs.legií v Hranicích na Valšovickém poháru. Tím všechny srdečně zveme.

                                                                                                                  Z.J.