Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR 2x2 Vědomice

20.5.2017

Pétanqueři mají za sebou první letošní mistrovství republiky. Titul ve dvojicích se po devítiletém čekání podařilo získat Jiřímu Greplovi (24) z Valšovic, kterého doplňoval František Kaplánek (24) z klubu Hrode Krumsín.

Do Vědomic (Roudnice nad Labem) se v sobotu 20. května sjelo rekordních 210 hráčů. Valšovický zástupce Grepl se svým spoluhráčem za celý den nenašli přemožitele. Nejprve vyhráli základní skupinu a poté ještě pět dalších zápasů.

Nechybělo přitom mnoho a s turnajem se loučili už v osmifinále, kdy jejich soupeř nebyl daleko od vítězství. Když následně ve čtvrtfinále vyřadili prvního hráče českého žebříčku Jakuba Konšel s jeho spoluhráčem Janem Reslem, šance na celkové prvenství výrazně vzrostla.

Těžké semifinálové utkání proti  bývalým reprezentantům Alici Hančové a Pavlu Vlkovi bylo zkouškou nervů. Po více než dvou a půl hodinové bitvě mládí a zkušenosti Greplova dvojice rozhodla zápas perfektně takticky zvládnutým polední náhozem.

Finále se začalo hrát kolem jedenáct hodiny večerní (po 14 hodinách od zahájení turnaje). Grepl s Kaplánkem dlouho hráli vyrovnaný zápas s úřadujícími mistry republiky v trojicích Petrem Fuksou a Jindřichem Kaucou, když udeřili jako blesk z čistého nebe čtverkou za konec (hraje se do 13 bodů – pozn. redakce) a mohli slavit svůj historicky první republikový triumf.
J.G.

 

http://www.petanquer.cz/2017/05/21/na-mcr-dvojic-slavili-svuj-prvni-mistrovsky-titul-kaplanek-s-greplem/