Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

1.kolo EXTRALIGY - Olomouc

8.5.2017

Regionální derby v Extralize ovládli hráči Kulového blesku Olomouc

Regionální derby mezi týmem z Valšovic a Kulovým bleskem nakonec nabídlo jednoznačnější průběh, než bylo možné očekávat. Silná dvojice Jiřího Grepla a Tomáše Kutého hned v úvodu prohrávala 0:8 s Petrem Voňkou a Benjaminem Hildenbrandem a i když nakonec dokázala zápas otočit, bylo jasné, že Valšovičtí to v Olomouci nebudou mít snadné. V trojicích tradiční tým ve složení Lenka Svobodová, Zbyněk Jakeš a Jiří Gratcl už sahal po vítězství, místo toho však přišla prohra hned v dalším náhozu a stav po prvním kolem byl 1:1 na zápasy.

Kolu druhému dominovali hráči Kulového blesku, když nejprve trio Pavel konečný, Jiří Voňka a Radek Skopal s přehledem přehrálo Grepla s Kutým a Gratclem, a následně vyhrála i Jana Konečná s bratrem Jonášem nad Svobodovou a Jakešem.

Skóre 1:3 po čtyřech utkáních dávalo Valšovickým šanci už pouze na remízu. Voňka se Skopalem však tyto naděje rychle uhasili, když zvítězili nad Greplem a Gratclem. Následná výhra na limit trojice Svobodová-Jakeš-Kutý už představovala jen kosmetickou úpravu celkového výsledku na 4:2 pro Olomoucké.       J.G.