Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Velikonoční vejce

22.4.2017

Turnaje ve Vojnově Městci jsou proslulé nepříznivým počasím, které však poslední roky hráče šetřilo. Zdá se, že proto, aby s plnou silou udeřilo v roce letošním. Pétanqueři z Valšovic na Vysočině nebojovali pouze se svými soupeři, ale zejména s extrémním počasím. Déšť, sníh, teplota na teploměru kolem pěti stupňů – pocitová minimálně mínus dvacet.

S tím jsme všichni dopředu počítali, předpověď počasí byla neúprosná, takže se více než 30 dvojic z turnaje odhlásilo předem. Přesto dorazilo na 180 odvážných hráčů, kteří dostali první ostrý direkt hned ráno při nástupu. Pořadatel totiž oznámil, že se hřiště budou v průběhu pětikolového švýcara losovat, takže ani kvalitní výsledky hráčům nezajistily výrazně přijatelnější „spodní“ štěrková hřiště. A věřte, že na „horním“ bahýnku hrát ten den nikdo nechtěl.

Nepétanquový terén, více než by chtěly, poznaly zejména dvojice Svobodová-Jakeš a Kutá-Tománek, kterým se i kvůli tomu nepodařilo postoupit do KO 32. Hned v prvním kolem vyřazovací části se s turnajem rozloučil i Tomáš Kutý se svým spoluhráčem Markem Olšárem, a tak jediným valšovickým želízkem v ohni zůstával Jiří Grepl, jenž při své poslední účasti na turnaji s Michalem Preussem turnaj vyhrál.

Obhajoba se mu nakonec nezdařila, když v semifinále podlehl výborně hrající dvojici Hlaváček-Vlk. Symbolický zápas o třetí místo už náš poslední zástupce vyloženě protrpěl s vidinou teplé postele, takže si z Vysočiny nakonec odvezl pomyslnou bramboru. J.G.