Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MEMORY CUP

15.4.2017

 

Lenka Svobodová, Zbyněk Jakeš a Dušan Moos  odjížděli v sobotu 15.4. do Orlové pokusit se obhájit loňské prvenství v Memory cupu.  Moravské týmy doplnil do počtu 22 i na poslední chvíli i jeden polský triplet. V početné valšovické výpravě byli ještě Tomáš Kutý, Pavel Ondruška, manželé Sukovi a Ježíškovi.

Po krátkém úvodu, kdy se vzpomnělo na naše kamarády, kteří již mezi námi nejsou, se rozběhl čtyřkolový švýcar. Postup do osmičky si pohlídali vesměs všichni favoriti. Z valšovičáků se to povedlo  Lence , Zbyňkovi a Tomášovi.  Dvě výhry k postupu stačily jen jednomu týmu a tím šťastným byl Robin Konšel se svými spoluhráči. Těsně za branami postupu tak zůstaly naše dva triplety  (Mirek, Honza , Pavel a Boženka s Evou, které doplňoval  Jožka Polách).  Ti dále pokračovali v netradičně, asi poněkud nešťastně zvolené dohrávce. . Děravý pavouk bez dohrávek poražených týmů, znamenal předčasné odjezdy některých účastníků a  celá dohrávka  se pak protáhla až přes finálovou osmičku.

Ve čtvrtfinále překvapivě  jednoznačně vypadl první nasazený tým Tomáše Kutého, který společně s Martinem Pírkem a Jirkou Ulmanem  nestačil na tým Šárky Moosové, Jiřího Voňky a Boguše Biela. Postup do semifinále se podařil Lence a Zbyňkovi, aby tam narazili právě na Tomášovy přemožitelé.  Pikantní duel Šárky Moosové proti svému manželovi Dušanovi  vyzněl jednoznačně pro Dušana a jeho tým.  V druhém semifinále si poradili moravané Skopal, Rozsypalová a Pánek  s polským tripletem.

Obhajoba loňského vítězství se tak pro náš tým přiblížila na dosah. Po dobrém našem úvodu finálového utkáni,  však postupně velmi dobrým výkonem začal mít navrch olomoucko- krumsínský triplet.  Výsledek přetočil až na průběžné vedení 11:8. Závěr  pak patřil opět našemu týmu. Skvělá Dušanová první koule , v závěru Zbyňkovo carreau a Lenčina dohážka znamenala pět bodů a zvrat v utkání. Pro nás to  znamenalo  po dlouhé době turnaj bez porážky a historicky první obhajobu vítězství bezprostředně po roce.Putovní pohár se tak opět vrací do Valšovic a Brna.

V dohrávkách se již nedařilo Tomášovu týmu a skončili nakonec až osmí. Naopak dlouho úspěšně bojovaly v děravém  naše dva týmy a vyneslo jim to umístění těsně za desítkou.

Výsledky :

1. Svobodová, Jakeš, Moos

2. Rozsypalová, Skopal, Pánek

3. Moosová , Voňka, Biel

                                                                                                           Z.J.