Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

VC pivovaru LITOVEL

1.4.2017

Neskutečně nabitý regionální turnaj se konal na aprílovou  sobotu v Brně na Slatině. Ještě loni prestižní turnaj a předpověď pěkného počasí přilákala  na turnaj "VC pivovaru Litovel" šedesát devět týmů z Čech, Moravy a početnou skupinu za Slovenska.  Nemohli zde chybět samozřejmě i zástupci našeho klubu, tentokrát rozložení do mnoha týmů.

Ze základní části hranou pětikolovým švýcarem  se postupovalo přímo do šestnáctky. Díky velké kvalitě, se do ní nedostala řada týmů, od kterých by se postup čekal. Z našich hráčů se to podařilo jen Lence Svobodové a Zbyňkovi Jakešovi, které doplňoval Dušan Moos. Těsně za branami postupu zůstali se svými týmy na sedmnáctém místě Jirka Grepl a dvacátém šestém Tomáš Kutý, kterým již tři výhry v základní části nestačily. V roli diváka zůstal i Jirka Gratcl se dvěma výhrami.

Náš tým postupoval až z patnáctého místa a tak nás hned na úvod KO systému čekal silný slovenský tým Juraje Adlera.  Ti v zápase skoro nechybovali  a nedali nám tak šanci proniknout do čtvrtfinále. Dohrávali jsme tedy o 9-12. místo. Po dvou následných výhrach jsme měli možnost v posledním zápase bojovat  o to deváté, ale nakonec díky pokročilejšímu času a narůstající zimě jsme se rozhodli dále nepokračovat a vydali se domů.

Vítězi  turnaje se stalo trio Michálků Stříbro putovalo na Slovensko zásluhou tripletu Sobolič-Fratrič-Stano, v zápase o třetí místo se ženskému týmu Šrubařová-Venclová-Mrázková podařil obrat nad dalšími Slováky.

Velmi kvalitní turnaj co se týče účasti, organizátorsky taktéž zvládnutý. Bohužel  párek nebo klobása, jako jediná volba oběda je, je dost smutná.

                                                                                                   Z.J.