Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Beraní koule

25.3.2017

Přihlásit se na tento turnaj již s měsíčním předstihem byl první boj letošní sezóny. Zájem byl tak obrovský, že kdo to nestihl v prvních dvou minutách od otevření turnaje tak si v sobotu 25.3.2017 v Albrechticích nezahrál. Kromě moravských hráčů se podařilo přihlásit i početné polské výpravě.

Už od začátku  turnaj probíhal v rozlučkové atmosféře. Jaroslav Ševčík totiž odchází do zasloužilého důchodu, a tak  na dalším turnaji se už bude o pétanquery starat někdo jiný. Po krátkém poděkování za všechno, co pro hráče Jarda celé ty roky dělal, se začalo hned hrát.

Tentokrát byl zvolen systém čtyřkolového švýcara s postupem do šestnáctky, kam nakonec také postoupila i většina favoritů. Z našich hráčů se to podařilo bez zaváhání Lence Svobodové a Zbyňkovi Jakešovi i přes to, že si vyměnili své posty v týmu. Nerozehranost  po zimní přestávce se projevila na manželích Sukových a Ježíškových, kteří dlouho čekali na letošní první vítězství. Ti se i rozhodli zbytek turnaje o umístění nedohrávat a tak obsadili místa až v závěru třicetišestičlenné startovní listiny.

Po výborném obědě Lenku a Zbyňka překvapili zlepšenou hrou Pavel Bureš s Lenkou Konšelovou a oplatili jim porážku ze základní části. V dohrávce po prvním vítězství a následné porážce obsadili nakonec dvanácté místo.

Výsledky:

1.
Ivo Michálek (Carreau Brno)
František Kaplánek (Hrode Krumsín)

2.
Hana Šrubařová (Carreau Brno)
Radek Skopal (Kulový blesk Olomouc)

3.
Václav Valík (PAK Albrechtice)
Vojtěch Žiak (PAK Albrechtice)

                                                                                              Z.J.