Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Prvomájové koulení

29.4.2017

Po skandinávském počasí z Vojnova Městce hráči do Valšovic dorazili vybavení několika vrstvami teplého oblečení a plní obav, jelikož celotýdenní republikový déšť nepředstavoval zrovna optimální vyhlídky. „Jen se nebojte, počasí máme na dnešek objednané,“ uklidňoval přítomné při ranním zahájení prezident valšovického klubu Zbyněk Jakeš. V průběhu dne se ukázalo, že prezident vskutku nikdy nelže a nad hrací plochou se střídalo pouze sluníčko s mraky bez deště.

Čtyřkolovým švýcarem se do postupivší šestnáctky prokousali vesměs všichni favorité, i když někteří skutečně s odřenýma ušima. Například budoucí finalisté v čele s Janem Charvátem prohráli hned první kolo a do toho druhého měli volný los. Po třetím kole v době oběda se tak Petr Juráň s úsměvem chlubil, že má konečně první opravdovou výhru. Naopak pozdější vítězové nezaváhali v průběhu celého dne.

První semifinále nabídlo souboj Kaplánkova týmu se slavkovským tripletem Braunová-Svoboda-Dvořák a obhájci loňského triumfu v něm rychle ukázali, že to s letošní obhajobou myslí skutečně vážně. V druhém utkání si Charvátův tým poradil s bratry Miroslavem a Františkem Krpocovými, které doplňovala kometa letošní ho ročníku Robert Janeček.

Finále za slušné divácké kulisy začalo vyrovnaně. Brněnský tým překvapil složením sestavy, v níž Juráň plasoval, Charvát střílel a Grepl „vatil“. Za stavu 8:8 nenastalo zemětřesení ani nezačaly z nebe padat trakaře, jak by se mělo stát podle Vrchlabáků, místo toho začal mít Kaplánkův tým navrch. Těsně před západem slunce a již za velice nízké teploty se tak Kaplánek s Janou Rozsypalovou a Radkem Skopalem mohli začít radovat z obhajoby dnes už tradičního moravského turnaje.    J.G.

1.
Jana Rozsypalová (Kulový blesk Olomouc)
Radek Skopal (Kulový blesk Olomouc)
František Kaplánek (Hrode Krumsín)

2.
Jan Charvát (Fenyx Adamov)
Petr Juráň (Carreau Brno)
Jiří Grepl (HraniceVI.-Valšovice)

3.
František Krpec (Hrode Krumsín)
Miroslav Krpec (Hrode Krumsín)
Robert Janeček (Hrode Krumsín)