Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Staříčský sofťák

4.3.2017

Staříčský sofťák v novém.

 

Třetí halový turnaj  uzavřel ve Staříči v sobotu 4.3.2017 zimní setkávání hráčů Valšovic, Albrechtic a Staříče. Novinkou a první zkouškou byla hra gumovými koulemi, které se vyrovnají váhou koulím venkovním.  Na úvod prohlásil exprezident domácího klubu Karel Brož : " očekáváme i překvapivé vítěze."  Asi věděl o čem mluví, což se projevilo později v průběhu turnaje některými nečekanými výsledky.

Pouze z jedním přípravným tréninkem s těmito koulemi se do Staříče vydaly nakonec jen tři dvojice z našeho klubu. Hned na úvod se s přechodem na nové koule nevyrovnal náš tým Svobodová, Jakeš a na poslední nához prohrál s albrechtickým týmem - Ivanušek, Polách J. Další tři výhry v základní části jim však postup zajistily. Mnohem lépe vstoupily do turnaje další naše dvojice. Eva Suková s Božkou Ježíškovou si dvěma výhrami zajistily poslední postupové místo na úkor svých manželů. Mirkovi a Honzovi dvě výhry nestačily a tak zbytek turnaje dohrávali až v druhé skupině.

Po obědové pauze, ve které se o zpestření postarali navrátilci z dovolené Anička a Laďa, se odpoledne rozběhly čtvrtfinálové boje. Výborně placující domácí hráčky Kohútová, Rodková, zaskočily Lenku a Zbyňka a nedaly jim šanci pomýšlet na boje o stupně vítězů. Eva s Boženkou taky nestačily na pozdější vítěze turnaje Kamila Vajčovce a Jardu Ševčíka a tak se naše oba týmy potkaly ve vzájemné dohrávce o 5.- 8. místo. Semifinále se tak stalo záležitosti dvou tým z Albrechtic a Staříče.

Poctivý každotýdenní trénink staříčských hráčů a hráček tentokrát slavil úspěch. Moc nechybělo a slova Karla Brože se opravdu naplnila. Za vítěznými Vajčovcem a Ševčíkem se umístíli domácí Brož a Scibrei.  Třetí místo putovalo opět do Albrechtic zásluhou Ivanuška a Jožky Polácha.

Valšovický klub tak nenavázal na úspěchy s koženými koulemi, ale zároveň je to pro nás výzva do příští zimní sezóny. Pro úplnost ještě uvádíme konečné pořadí našich týmů :

5. místo - Svobodová ,Jakeš

8.místo - Suková, Ježíšková

10.místo - Suk, Ježíšek

                                                                                                                         Z.J.