Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Softpétanque turnaj

21.1.2017

Dva valšovické týmy na stupních vítězů.

Ani v zimě pétanqueři nezahálejí. Kromě různých tréninku v halách a tělocvičnách se účastní i několika turnajů, které se pořádají. Jedním z nich je i tradiční softpétanque turnaj v tělocvičně ve Všechovicích. Jak již název napovídá hraje se s koženými soft koulemi.

Letos se v sobotu do tělocvičny místní školy sjelo celkem čtrnáct dvoučlenných týmů, převážně z klubů PAK Albrechtice, Sokola Staříč a domácího SKP Valšovice. Ty ještě doplnil tým z Hapeku Litovel. Bohužel na poslední chvíli nedorazil polský tým s Katovic.

Základní část se odehrála čtyřkolovým Švýcarem, ze kterého postupovalo do vyřazovacích bojů osm nejlepších. Zde se žádné překvapení nekonalo a všichni favorité na postup dosáhli. Ve čtvrt finále pak vypadly oba týmy ze Staříče a tak boj o pódiové umístění se zúžil je na týmy z Albrechtic a Valšovic. Semifinále tak nabídlo vnitroklubové duely. V tom valšovickém lépe začala dvojice Lenka Svobodová, Zbyněk Jakeš a po třech hrách si vybudovala skromný náskok 3:0. Pak se však vynikající střelbou Tomáše Kutého začal výsledek obracet a zvláště když ho podpořil i jeho spoluhráč Jirka Gratcl, rázem oba vedli 11: 3. Vše vypadalo, že již toto utkání dotáhnou do vítězného konce, ale s tím se nechtěl smířit Zbyněk Jakeš a dvěma těžkými střelami vrátil svůj tým do utkání. Jako pokropeni živou vodou pak se svou spoluhráčkou sbírali bod k bodu a nakonec utkání znova obrátili ve svůj prospěch v poměru 13:11.

Druhé semifinále svedlo na sebe dva nejlepší týmy z Albrechtic, které se při posledním soft turnaji v domácím prostředí potkali až ve finále. Tentokrát si finálovou účast zopakoval Kamil Vajčovec s Jardou Ševčíkem, kteří porazili Jendu Bukovčíka s Jarkem Puhrem. Kamil s Jardou byli opravdu spokojeni, neboť již před tímto utkáním sehráli napínavý duel s manželi Sukovými a zvítězili jen nejtěsnějším rozdílem 13:12.

V boji o třetí místo a i ve finále již dominovaly valšovické týmy. Potvrdily tak výhodu domácího prostředí, ikdyž zrovna v soft pétanque to neplatí. Kožené koule si mnohdy dělají co chtějí .

Výsledky :

1. Jakeš, Svobodová  SKP Valšovice

2. Vajčovec, Ševčík  PAK Albrechtice

3. Kutý, Gratcl  SKP Valšovice

4. Bukovčík, Puhr  PAK Albrechtice

5. Iwanuszek, Polách  PAK Albrechtice

6. Šimíček, Scibrei  Sokol Staříč

7. Suk, Suková  SKP Valšovice

8. Konig, Kozelský  Sokol Staříč

9. Bureš,Burešová  Hapek Litovel

10. Plesník, Čermáková  Sokol Staříč

11. Polách, Polách  PAK Albrechtice

12. Poláchová, Poláchová  PAK Albrechtice

13. Kohútová, Rodková  Sokol Staříč

14. Číhalová, Hynčicová   Hranice