Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

TOP Klip

5.11.2016

   První listopadový víkend se konal již tradiční turnaj pro zimě vzdorující hráče TOP KLIP  v Litovli. Na hráče čekalo síto v podobě čtyřkolového švýcaru s postupem do osmičky a dohrávkou po čtverkách.

   Z Valšovic se ho zúčastnil Jirka Gratcl v tripletu s  Mirkem Drmolou a Magdou Sjögren, kteří se střídavým úspěchem ve švýcaru, v dohrávkách obhájili své celkové dvanácté místo. Tomáš Kutý  s Orlováky, Davidem Bačem a Kamilem Jurištou základní část zvládli dobře, ale s třemi vítězstvími smolně nepostoupili do osmičky, přesto své deváté místo nikomu nepřepustili. Stabilní účastník posledních let plněvalšovický kvartet, s vidinou úspěchu z let minulých, po těžké a náročné vnitroklubové kvalifikaci, tentokrát zvolil složení Zdeněk Šugar , Martin Gratcl (se softwerovou, žebříčkovou sílou 0 a 1) a Zbyněk Jakeš.  Pod zkušeným vedením posledně jmenovaného se nesmířili s překvapivým čtvrtým místem po švýcaru a v dohrávce s úsměvem sáhli po jejich postavení bližšímu sedmému místu.

   Celkově zvítězil triplet Vavrovič, Kauca, Fafek, druhý byl triplet Michálek, Zlobinski, Matejek a třetí místo bral polský triplet Teufel, Zadlo,Swiech. Všem hráčům přálo slunečné počasí i pořadatelé dobrým obědem a včasným osvětlením hřišť. Většina hráčů se tak příjemně rozloučila s končící petanqueovou sezónou.

                                                                                                      M.G.