Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Kapucínová koule

28.10.2016

Oslava státního svátku s koulemi v rukou.

Již netradičně v pátek se konala  v Chrudimi  Kapucínová koule. Vzhledem ke krátícímu se dni byl zvolen čtyřkolový švýcar s postupem do šestnáctky. To znamenalo, že při počtu 55 přihlášených dvojic i jedno zaváhání nemuselo znamenat postup.

Z valšovických hráčů nejlépe odstartovali Petr Tománek s Miluškou Kutou. První dva zápasy vyhráli, ale další dvě prohry postupové ambice zhatily. V dohrávkách po čtyřech, když se jim první soupeř nedostavil, rozhodli se již pak nepokračovat.

První kolo se naopak nevydařilo Ivoši Navalanému, hrajícího s Vilémem Medunou. Prohra na limit o jeden bod poznamenala jejich další zápasy, ve kterých již nenašli tu pravou herní pohodu a postup zůstal v nedohlednu.

Obdobně se vstup do turnaje nevydařil ani Lence Svobodové a Zbyňkovi Jakešovi. Po úvodní prohře s výborně hrajícími hráči s Třebíče se však po dalších třech výhrách do šestnáctky probojovali z patnáctého místa. První kolo KO jim však do cesty postavil nejvýše nasazený pár Morávek,Vavrovič ml., kteří základní část prošli bez zaváhání. Prohozené pozice naší dvojice znamenaly v úvodu čtvrtfinále vedení 8:2, následně 11:7 a v další hře totální výpadek, ve kterém darovali soupeři pětku a vrátili ho do zápasu. Ten již v posledním náhozu nezaváhal a tak 11:13 znamenalo vyřazení i posledního našeho zástupce. Dohrávka 9-16 se již vzhledem k nedostatku osvětlených hřišť nekonala a tak míříme k domovům.

Výsledkově tedy žádná sláva, ale pěkný podzimní den na jednom z posledních turnajů vyvážil cestu do Chrudimi.

Výsledky:

1.
Viktor Šebek (1. KPK Vrchlabí)
Michal Preuss (POP Praha)

2.
Petr Morávek (PC Sokol Lipník)
Petr Vavrovič  ml.  (PC Sokol Lipník)

3.
Dana Tomášková (UBU – United Balls of Únětice)
Jiřina Demčíková (SK Sahara Vědomice)

                                                                                                   Z.J.