Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Finále extraligy

9.10.2016

Valšovice vybojovaly extraligovou příslušnost i pro příští rok.

Vstup do druhého roku působení našeho klubu mezi osmi nejlepšími kluby ČR se nám zrovna nevydařil. Po několika smolně prohraných zápasech v předcházejících kolech nás v závěrečném čtvrtém kole mistrovství republiky klubů čekaly úplně jiné cíle, než loňský boj o stupně vítězů. Pouhé tři body a průběžné šesté místo znamenaly, že klíčovým zápasem bude dopolední utkání s loňským vícemistrem POP Praha. Ten dorazil v neděli do Krumsína oslaben neúčasti Kuby Konšela a Veroniky Slobodové. I přesto bylo jasné, že bratři Preussové, Pavel Vlk, Romana Hodboďová a Věra Vokrouhlíková odevzdaným soupeřem nebudou. Naopak náš klub se snažil nic nepodcenit a většina hráčů vypustila i sobotní turnaj v Brně a soustředila se na extraligové boje. Jediný Tomáš Kutý zvolil přípravu vítězstvím na brněnském turnaji Zlaté prasátko. V týmu ho doplnili Jirkové Grepl a Gratcl, Zbyněk Jakeš, Ivoš Navalaný a Lenka Svobodová.

Výsledek prvního kola, kdy jsme oba duely dokázali vyhrát vlil klid do našeho týmu. Složení trojice Lenka, Tomáš, Zbyněk a dvojice Jirků se ukazuje jako dobré složení. Ve druhem kole se sice Lence a Zbyňkovi vyhrát ve dvojicích nepodařilo, ale Jirkové s Tomášem se postarali o třetí výhru, takže po dvou kolech již bylo jasné, že utkání neprohrajeme. Oba kapitáni zvolili do třetího kola stejné složení jako v tom prvním. O čtvrtý bod se velice rychle postarala naše trojice a i přesto, že Jirkům vypjatá odveta tentokrát nevyšla, mohl náš klub slavit vítězství 4:2.

Po dohrání dopoledních utkání nakonec k žádnému velkému překvapení nedošlo a tak Vrchlabí již s předstihem slavilo vítězství v letošním ročníku extraligy, kdy s trůnu sesadilo Carreau Brno. Rozhodnuto bylo i o sestupujících do první ligy. To postihlo velmi překvapivě loňského vícemistra POP Praha a loňského nováčka s Loděnice. Právě sestup pražského týmu ukázal, jak je osmička nejlepších klubů vyrovnaná a že záleží na každém bodíku. "Jednou jsi nahoře, podruhé dole."

Naopak po roce se vrací Stolín a po několika pokusech se to podařilo letos i hráčům Sokola Lipník.

Odpolední utkání již tak byly mnohem uvolněnější. V postatě jen Kolová a Krumsín nepřímo bojovali o pohár za třetí místo. To se nakonec povedlo hráčům ze západu Čech, kterým bohužel moc velký odpor nekladl náš tým. Ten pod vlivem skutečnosti, že cíl byl splněn a zda v konečném účtování obsadíme páté či šesté místo promíchal sestavu, aby si zahrál i do té doby fandící Ivoš Navalaný. Porážka 0:6 nás sice moc nezdobí, ale soupeř měl větší motivaci a to rozhodlo.

O vzruch na závěr se nakonec postaralo finále 1.ligy, kdy o její vítězi musel rozhodnout až dodatečný nához ve kterém byli šťastnější hráči Lipníku.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům klubu, kteří nás v průběhu sezóny reprezentovali i přesto, že to díky nedělním termínům bylo leckdy psychicky i fyzicky náročné. Už vůbec pak nemluvím o velmi pozdních návratech domů a následně leckdy těžkých pondělních ránech.

Ještě jednou díky za reprezentaci klubu na nejvyšší klubové úrovni.

                                                                                                      Z.J.