Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

3.kolo extraligy

4.9.2016

Třetí kolo extraligy přineslo řadu překvapivých výsledků.

V třetím kole extraligy čekalo na valšovické hráče atraktivní prostředí hradu Veveří.  Toho si den předtím naši hráči neužili, neboť se nikomu nepodařilo dostat se mezi šestnáct nejlepších týmů a postoupit v dohrávkách turnaje Vars Cup na hrad. O to více jsme se na příjemnější pétanque terén na hradě těšili.  Současně všichni naší hráči cítili, že po ne zrovna vydařených prvních dvou kolech již další větší zaváhání si nemůžeme dovolit.

Úkol to však nebyl snadný, neboť nás v dopoledních zápasech čekal tým loňského vítěze Carreau Brno. Čtveřici Tomáš Kutý, Jirka Grepl, Zbyněk Jakeš a Lenka Svobodová přijel doplnit  čerstvý Jirka Gratcl. Valšovice určitě nebyly favority a každé vyhrané utkání tak bylo úspěchem. Jednotlivá utkání byla i plná nečekaných zvratů a tak konečná remíza 3:3, spíše potěšila náš tým a pro Carreau Brno znamenala asi konec ambicím obhájit loňské prvenství.

Odpoledne nás čekal důležitý duel s nováčkem z Olomouce. Mladí ambiciozní hráči  Kulového  blesku se neustále zlepšují a tak nás čekala nelehká utkání.  Opět nás čekala utkání až nepochopitelných zvratů a zatím co na jedné straně perfektně hrající Radek Skopal vyhecoval své olomoucké spoluhráče k maximálním výkonům, tak valšovičtí hráči se potýkali s únavou z předchozího dne, bolestmi zubů a ne zrovna s vrcholnou formou a výsledek tak pro nás není vůbec licotivý. Prohra 2:4 znamená pro Valšovice před závěrečným kolem místo obhajoby loňského třetího místa, boj o záchranu v extralize.

O vyrovnanosti extraligy svědčí i skutečnost, že například loňský vícemistr POP Praha nasbíral zatím ještě o bod méně než Valšovice a tak oba kluby čeká velmi klíčový vzájemný souboj  o záchranu v posledním kole v Krumsíně. Naopak čtvrtý tým loňského roku z Vrchlabí, kráčí zatím naprosto suveréně k letošnímu vítězství.

                                                                                                                   Z.J.