Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Centrope Slovensko

27.8.2016

Závěr prázdnin již tradičně patří slovenskému Centrope a nedělnímu turnaji Sbohom léto. Ti kteří se rozhodli do Galanty přijet, již v pátek měli možnost vytáhnout své koule a zahrát si přátelský turnaj. Hlavní část tohoto víkendu však čekala na hráče v sobotu. Sešla se zde opravdu silná konkurence 117 týmů ze všech středoevropských zemí, které doplnili i hráči například z Anglie, Chorvatska. Všechny účastníky čekala nelehká, náhodně losovaná hřiště o různých površích, poměrné teplé počasí a místy mezi koly i delší prostoje. Někteří dokonce využili o polední pauze blízkou vodní nádrž k ochlazení.

Valšovičtí hráči měli zastoupení ve čtyřech týmech a základní část pětikolového švýcara se jim povedla  skvěle. Všichni postoupili do třicetdvojky. Zde se bohužel proti sobě postavili Tomáš Kutý, hrající s Frantou Kaplánkem a Markétou Krpcovou, proti Milušce Kuté,Petrovi Tománkovi, které tentokrát doplňoval Roman Kapeš. V rodinném souboji se nakonec radoval Tomáš se svým týmem. Postoupit  dál se podařilo i kompletnímu valšovickému týmu Jiří Gratcl, Zbyněk Jakeš a Lenka Svobodová, kteří v dramatické koncovce udolali 6:5 otce a syna Ferešovy s Šárkou Moosovou. Nejtěžšího soupeře měl poslední člen valšovické výpravy Jirka Grepl se svými spoluhráči. Opakovalo se totiž loňské finále proti slovinskému týmu. Ani tentokrát to nevyšlo a tak se Jirka těsně po setmění mohl vydat na cestu do Brna.

Mezi šestnáct nejlepších se tak dostaly jen tři české týmy a ve dvou měli valšovičáci zastoupení. V boji o osmičku neúprosný pavouk svedl hned dva z nich proti sobě. Tomášův tým se utkává s Pírkem,Kaucou a Fafkovou, kteří i jemu vystavují stopku v turnaji. Stejně bohužel dopadl i tým Jirky Gratcla, když nedokázal pomstít Jirku Grepla a na výborně hrající slovince nestačil.

Čtvrtfinále se již tak v pozdních nočních hodinách odehrávalo bez valšovické účasti. I přesto se zde naši hráči určitě neztratili a umístění  v první třetině jsou lichotivé.

 

V neděli se s létem loučili již jen tři naši zástupci. Po stupních vítězů do posledního kola šesti kolového švýcara bez dohrávky sahali Miluška s Petrem, ale právě prohrou v tomto posledním kole se jim to nakonec nepodařilo.  Ani Tomáš hrající se slovenskou spoluhráčkou se prohry nevyvarovali, ale zahráli si například proti dvěma anglickým týmům.

Léto pomalu tedy končí, ale pétanque sezóna ještě zdaleka ne. Náročný víkend čeká valšovičáky i příští týden, kdy budou bojovat  v prestižním turnaji na hradě Veveří a v neděli  o body do klubové soutěže.

                                                                                                                    Z.J.