Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Centrope Polsko

2.7.2016

Polské centrope si v posledních letech střídavě dělila města Wroclaw a Jedlina, nejinak tomu bylo i druhého července, kdy se turnaj vrátil opět do Wroclawi, tentokrát však do nového nádherného areálu Kongresového centra přímo v centru města. Hájit valšovické barvy se tam vydali Miluška Kutá s Petrem Tománkem, které doplnil Jaroslav Kraus, a Jiří Grepl, jenž vytvořil silný tým s Lubošem Srnským a Tomášem Michálkem.

 

Poláci zvolili stejný hrací systém jako Rakušané a turnaj byl koncipován jako dvoudenní. V sobotu se odehrálo pět kol „svýcarským“ systémem a první kolo „KO 32“, v neděli se pak pokračovalo šestnáctkou nejlepších týmů. Jirkovu týmu se v sobotu velmi dařilo a prohrál až poslední kolo základní části. Jelikož jeho protivníky do prvního zápasu vyřazovací části odradila silná bouřka, jež se nad Wroclaw snesla, tak měl se svým týmem postup do neděle zajištěn bez boje. Miluška s Petrem bohužel tolik štěstí v sobotu neměli a skoré 2:3 na zápasy jim na postup nestačilo.

 

Po krušné noci v nákladovém prostoru jejich dodávky Jirkův tým v neděli ráno na promočených hřištích jen stěží hledal sobotní formu. Soupeřem jim navíc byl triplet velmi dobrých polských mladíků a zápas tak byl velmi vyrovnaný. Za stavu 7:7 se šlo do posledního náhozu, jelikož šedesáti minutový limit byl neúprosný. Až poslední koule z ruky Poláků rozhodla o jejich výhře a Jirkův tým se tak loučil s turnajem předčasně.

 

Mezinárodní turnaj, kterého se zúčastnilo celkem 77 trojic, vyhráli jako největší favoriti. Do Polska totiž dorazil sám předseda světové asociace Claude Azema, jemuž sekundovali Franck Millo a Eric Motte. Ti si ve finále porazili se skvělým polským tripletem Sliz-Lipczynski-Pieprzyk. Třetí místo vybojovala zarputile hrající česká trojice ve složení Slobodová-Palicová-Lukáš.

 

                                                                                                                                    Jirka Grepl