Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Grand Prix d´Austerlitz

23.7.2016

Prestižní turnaj trojic v pétanque se uskutečnil v sobotu 23. července v krásných zámeckých zahradách ve Slavkově u Brna. Valšovický klub reprezentovali manželé Sukovi se spoluhráčem Jiřím Metzkerem (HAPEK), Jiří Grepl s Hanou Šrubařovou (Carreau Brno) a Michalem Preussem (POP Praha) a čistě valšovický triplet ve složení Lenka Svobodová, Jiří Gratcl a Zbyněk Jakeš.

46 týmů z různých částí České republiky přijelo poměřit síly ve vysoce bodovaném turnaji asociace ČAPEK.  Základní částí hranou „švýcarským“ systémem prošla trojice Svobodová-Gratcl-Jakeš bez jediné porážky a do vyřazovací části nastoupila z prvního místa. Bezchybné „portée“ (vysoké hody ke košonku) Jirky Gratcla, přesná střelba Zbyňka Jakeše a pečlivé umísťování Lenky Svobodové soupeře doslova odrovnaly v následných zápasech. Tomuto tripletu se podařilo postoupit až do finále, kde porazil i krumsínské družstvo manželů Kprcových a Davida Faltýnka.

Putovní pohár turnaje Grand Prix d´Austerlitz tak po třech letech znovu získává triplet Lenky Svobodové do svého držení.

Jirka Grepl po slibné základní části, kde nepoznal přemožitele, vypadl v šestnáctce a manželé Sukovi „obhájili“ své nasazení – 34. místo.

Pořadatelům patří poděkování za velmi dobře zvládnutou organizaci turnaje a za velmi přátelské a pohodové prostředí.   L.S.

 

Umístění :

1. místo   Jirka Gratcl, Lenka Svobodová, Zbyněk Jakeš

2. místo   Jana Krpcová, Mirek Krpec, David Faltýnek

3. místo  Ivo Michálek, Tomáš Michálek, Mirek Mužík