Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Centrope Rakousko

11.6.2016

Rakouské centrope 11. června hostilo 79 trojic z různých koutů Evropy. Valšovický klub reprezentoval Jiří Grepl spolu s pražským duem bratrů Preussových a Ivoš Navalaný se svými havlíčko-brodskými spoluhráči Vilémem Medunou a Josefem Schinzelem. Přes slibné výsledky v základní části se nikomu z nich nepodařilo probojovat do druhého dne.

 

Turnaj byl tradičně veden jako dvoudenní s tím, že v sobotu se odehrálo pět kol „švýcarského systému“ a první vyřazovací kolo, tedy „KO 32“. V neděli se pak dohrávalo šestnáct nejlepších týmů. Oběma valšovickým zástupcům se z rána dařilo a bez problémů si zajistili postup. Jirkův tým dokonce nepoznal přemožitele a postupoval z druhého místa. V „KO“ části však na jeho tým čekal silný polský triplet Sliz-Pieprzyk-Kaczmarek, který podal jeden z nejlepších výkonu, jakého byl údajně Jirka kdy svědky, a nedal jeho týmu šanci. Ve stejném kole se nedařilo ani Ivošovi, takže jsme Rakousko opouštěli předčasně.

 

Jirkovi kati to nakonec dotáhli na celkové třetí místo. Vítězem turnaje se stala skvělá slovinská trojice Skrbinek-Antonievic-Podgorsek, jež v atraktivním finále porazila další výborný polský tým Zlotowski-Mackowiak-Woiciechowska.    Jirka Grepl