Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR 2x2

28.5.2016

 

 

     Osmdesát jedna dvojic z třiceti tří klubů přijelo na MČR, které se letos konalo v Kolové u Karlových Var. Hrálo se s limitem 65 minut ve čtyřkolovém „Švýcaru“ s postupem do 32.         

       Počasí naštěstí neukázalo svou sílu, vyhrožující vzdálené burácení provázelo jen několik dešťových přeháněk, takže napětí ve vzduchu se soustředilo pouze na hřištích, kde se bojovalo o každou kouli.

       Valšovický klub reprezentovali čtyři hráči: dvojice Milča Kutá, Petr Tománek, Jirka Grepl hrál s Michalem Preussem z POP Praha a Ivo Navalaný měl v týmu Viléma Medunu z AURY Havlíčkův Brod. Posledním jmenovaným se postup nevydařil, skončili na 45. místě. Další zápolení do šestnáctky neustál ani Jirka s Michalem, které přemohl manželský pár Lukášů. Milču s Peťou v postupovém rozmachu zabrzdili Kuba Konšel a Honza Resl, ale konečná 14. příčka byla oceněna spokojeností.

         Třetí místo vybojovali Michal Habásko a Jiří Koreš st. nad Kubou Konšelem. Finále si užívali do poslední chvíle hráči Carreau Brno Tomáš Michálek a Petr Juráň, ale za stavu 12:12 nakonec zvítězili Lukáš Michalička a Luboš Srnský z klubu 1. KPK Vrchlabí.

           Pořadatelé navařili výborný guláš, v nabídce byly i jiné dobroty, podávané s ochotou a milým úsměvem. Jediné, co se dalo vytknout, bylo nalévání tvrdého alkoholu, který rozhodně na republikový turnaj nepatří! Lidé, kteří si ho hojně dopřávali, tak úroveň turnaje snížili na vesnické zábavné posezení.

                                                                                M.K.