Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Centrope Česko - Liblice

21.5.2016

V Liblicích se valšovičákům letos moc nedařilo.

Státní zámek Liblice se již po několikáté stal dějištěm českého Centrope. V sobotu 21.5. 2016 se zde sjel rekordní počet 119 tripletů z Česka, Polska, Slovenska, Slovinska, Rakouska a Maďarska. Konkurence obrovská a tak zde nemohli chybět i přední hráči našeho klubu. Že to nebude vůbec jednoduché se prosadit poznal hned v prvním kole základní části hrané na pět kol Jirka Grepl se svými spoluhráči Hlaváčkem a Lampertem, když prohrou si značně zkomplikovali postupové ambice. Druhá prohra znamenala, že se do postupové dvaatřicítky definitivně nedostanou. Skončili na 44.místě.

Velmi podobně se vedlo i dalším naším hráčům. Po třech výhrách a dvou prohrách všichni čekali jaký budou mít bucholc a zda je posune do dalších bojů. Nejvíce si věřil Tomáš Kutý a oprávněně. Společně s Pírkem a Valíkem, se jak se nakonec ukázalo, jako jediní dostali do dalších bojů. Jejich cesta však netrvala dlouho a po prohře s jedním s polských týmů již dál vše mohli sledovat jen s pozice diváků.Obsadili tak dělené 17. - 32 místo.

Slušné naděje na postup ještě měl i kompletní valšovický tým Jakeš,Svobodová , Gratcl, který prohrál v základní části ve třetím a závěrečném kole. Bohužel  ukázalo se, že jim chyběl jen jeden bucholcový bod k postupu. Museli se tak spokojit jen s 38.místem.

Miluška Kutá s Petrem Tománkem, které doplňoval Jarda Kraus tušili správně, že na postup to letos nebude. Zařadili se ve výsledkové listině zhruba v polovině na 53. místo.

Nejméně rád bude na tento turnaj asi vzpomínat Ivoš Navalaný, kterému spolu se svými týmovými parťáky  Medunou a Krajánkovou podařilo vyhrát jen dvakrát, což stačilo jen na 71.místo.

Výsledkově tedy pro valšovičáky žádná sláva, ale při konkurenci, která zde byla to nebyl ani žádný propadák. Po vypadnutí si mohli ještě zahrát tři zápasy v doplňkovém turnaji a pak sledovat napínavé závěrečné boje. Celý turnaj snesl ty nejvyšší kriteria hodnocení, jak po stránce vedení turnaje tak po stránce zabezpečení žaludků hráčů.

Výsledky:

1.
Ivo Michálek (Carreau Brno)
Tomáš Michálek (Carreau Brno)
Jan Michálek (Carreau Brno)

2.
Jakub Konšel (POP Praha)
Lubomír Srnský (1.KPK Vrchlabí)
Petr Fuksa (UBU – United Balls of Únětice)

3.
Rafał Kaczmarek (Polsko)
Konrad Broniecki (Polsko)
Łukasz Onoszko (Polsko)

                                                                                              Z.J.