Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

První kolo extraligy klubů

1.5.2016

Začala extraliga klubů.

Tak jako v loňském roce zahájil  náš klub klubovou extraligu na domácích hřištích ve Valšovicích. Tentokrát přivítal hráče Hrode Krumsín.  I přesto, že se jedná o nováčka mezi extraligovými kluby, nejednalo se vůbec o lehkého soupeře, o čemž svědčí postavení jeho hráčů v celostátním žebříčku. Hned čtyři hráči figurují v první čtyřicítce, čímž se Valšovice momentálně pochlubit nemohou.

Očekával se vyrovnaný duel, což ukázaly hned oba první zápasy. Valšovice, jak ve dvojkách (Grepl, Kutý) a trojkách (Jakeš, Navalaný, Svobodová) skvěle začaly a vypracovaly si lehký náskok. Postupně však krumsínští  zpřesnili hru a v předposlední hře se trojici (Krpcová, Krpec, Faltýnek) podařilo otočit trojkou skóre ve svůj prospěch a valšovický triplet se v posledním náhozu již marně snažil odvrátit první prohru. Ještě smolněji dopadla naše dvojice, která těsně před závěrem hájila těsný náskok  s Kaplánkem a Pírkem, aby nakonec  12:13 prohrála. Byl to smolný, nečekaný vstup do tohoto duelu.

V druhém kole krumsínským narostly křídla a na domácí hráče spadla pořádná deka. Nepomohlo ani   předem plánované zamíchání sestavou. Dvojice Tománek,  Kutá se snažila celý zápas dotáhnout vedení Krpcové s Kaplánkem, ale to se nakonec nepodařilo. Ve trojicích se sestava Grepl,Kutý, Jakeš snažila ještě vykřesat jiskřičku naděje na konečnou remízu, ale v utrápeném zápase s Krpcem, Pírkem a Pořízkou nakonec taktéž těsně prohrála. Bylo bohužel rozhodnuto.

Do třetího kola tak domácí hráči nastupovali s předsevzetím dosáhnout aspoň čestného výsledku. Ve dvojicích nastoupil po boku Jirky Grepla, Jirka Gratcl a i přesto, že silná dvojice Kaplánek ,Pírek dělal co mohla, tak první porážku neodvrátila. Podobně zahrála i trojice Kutý, Jakeš, Svobodová a krumsínskému tripletu (Pořízka, Krpec,Faltýnek) další bod přidat nedovolila.

Konečná prohra 2:4 byla pro domácí krutá, neboť všechny zápasy byly velmi vyrovnané a rozhodovaly opravdové maličkosti a v mnoha případech i štěstí, které tentokrát k valšovickým hráčům příliš nakloněno nebylo. Je to obdobný start jako v loňském roce, kdy si Carreau Brno odvezlo z Valšovic stejným poměrem taky body za vítězství a přesto to náš klub dotáhl až na stupně vítězů. Nezbývá, než doufat, že se podobně bude dařit i v dalších kolech

                                                                                                    Z.J. .