Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Velikonoční vejce

16.4.2016

Valšovičtí Velikonoční vejce neobhájili

 

Jiří Grepl neobhájil loňské vítězství na prvním letošním turnaji dvojic kategorie prestige ve Vojnově Městci. Svého tradičního pražského spoluhráče Michala Preusse nahradil vrchlabským Lubošem Srnským, Velikonoční vejce se jim však ukořistit nepodařilo. Nevedlo se ani zbytku valšovické výpravy.

 

Ve čtyřkolové základní části s postupem do následné „32 KO“ se v sobotu představili jen čtyři valšovičtí hráči. Obvyklé dvojici Lenky Svobodové a Zbyňka Jakeše se příliš nevydařil vstup do turnaje a ztrátu se je jim už nepodařilo dohnat, takže se s turnajem rozloučili předčasně po základní části. Ivoš Navalaný s chrudimským Vilémem Medunou sice bojovali o postup v posledním kole „švýcara“ proti Greplovi se Srnským, kteří už v tu chvíli měli postup zřejmě jistý, mladá dvojice ale byla nad jejich síly.

 

Jediným postoupivším Valšovičákem se tak stal právě Grepl, který přes slibné výsledky ze základní části (13:0, 13:0, 0:13 a 13:1) nedokázal naplnit ambice a s turnajem se rozloučil už v prvním kole „KO“. Tam nad jeho síly bylo výborně hrající duo Brňáků Moos – Charvát, kterému se díky skvělému výkonu i s pomocí časového limu podařilo těsně zvítězit. Posléze svou spanilou jízdu zakončili na třetím místě. Turnaj trochu překvapivě opanovali junioři Vavrovič s Froňkovou, kteří ve finále senzačně deklasovali silnou dvojici Konšel – Resl.

 

Nepovedené valšovické vystoupení možná způsobilo i chladné počasí, které zaskočilo mnoho hráčů. Rozbředlá bahnitá hřiště, kde hráli Svobodová, Jakeš i Navalaný, rozhodně nejsou terénem, kde by se nám příliš dařilo. Nezbývá než doufat v lepší počasí i výkony pro příští rok, kdy se do Vojnova Městce plánujeme vrátit v plné síle.

 

                                                                                                                                                      J.G.