Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Velikonoční koulení

27.3.2016

Valšovický trénink v Krumsíně ?

Velikonoční svátky, čtyři dny volna, krásné počasí a žádný čapkovský turnaj. Ale kdo chtěl, tak si  příležitost zahrát našel. Valšovičáci tradiční nedělní trénink tentokrát přesunuli do Krumsína. Zde Karel Janeček pořádal první ze serie svých turnajů - velikonoční koulení.

Začíná se tradičně v neděli odpoledne a ty kteří dorazí, čekají čtyři kola do jedenácti bodů. Vše se odehrává ručním losováním,bez počítání bucholce a rozhodují pouze výhry a skóre. Všichni účastníci si na závěr odnášejí drobnou cenu s tématikou velikonoc, kterou sponzoruje Ivanka Pánková.

Bez jednoho týmů třicet dvojic a celá řada známých tváří z čapkovských turnajů čekalo našich pět hráčů, kteří sem letos dorazili. Výsledkově jsme se neztratili (svorně tři výhry a jedna prohra), ale všichni jsme to pojali spíše jako trénink na novou sezónu. Petr s Miluškou skončili až po dodatečném rozhozu těsně pod stupni vítězů, na čtvrtém místě. Zbyněk s Lenkou byli sedmí a Tomáš, který na poslední chvíli sehnal spoluhráče z místních borců, skončil devátý. Jak poznamenal Péťa : "Skvěle, všichni v Top Ten."

Vítězstvím zaujal nadějný  junior Robin Košel, který se již minulý týden blýskl čtvrtým místem na Beraních koulích v Albrechticích. Se svým spoluhráčem Františkem Krpcem si i odnesli nádherný putovní pohár.

                                                                                                      Z.J.