Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Avokádo cup

18.6.2011

Letošní Centrope cup  konaný již tradičně v zahradě Trojského zámku v Praze se nesl ve znamení rekordní účastí devadesáti devíti týmů . Tento turnaj pod tradičním názvem „Avokádo cup“ přilákal kolem šedesátí domácích týmů, které doplnily i velmi početné výpravy Slovenska, Polska a několik velmi kvalitních týmů ze Slovinska, Rakouska, Německa, Holandska a kolébky pétanque Francie.

Pětikolovým švýcarem bez zaváhání prošel kompletní valšovický tým již v tradičním složení – Lenka Svobodová, Jirka Gratcl a Zbyněk Jakeš a do postupové 32 se dostal dokonce ze čtvrtého místa. Postup se podařilo uhrát i v pohodě Tomáši Kutému se spoluhráči s Krumsína (Jakub Kučera, Martin Pírek) a se třemi výhrami nakonec i  Jirkovi Greplovi  s orlováky (Jana Krůlová,Radim Bury). Bohužel postup unikl Milušce Kuté s Petrem Tománkem, které doplňoval litovelský Petr Linduška.Obsadili konečné 44.místo a  pokračovali dále v turnaji „B“.

V následující vyřazovací části se valšovičáci bohužel potkávali navzájem a tak se postupně vyřazovali. V boji o šestnáctku to postihlo Jirku Grepla, který prohrál s Lenkou, Jirkou a Zbyňkem. Hned v  dalším kole, o postup do osmičky svedl pavouk na sebe právě do té doby skvěle hrající naše zbývající týmy. Byl z toho vynikající zápas do poloviny naprosto vyrovnaný; v druhé části se do trháku až na 12:8 dostali Lenka s Jirkou a Zbyňkem. Závěr však patřil Tomášovi se svými spoluhráči, kteří v dramatické koncovce dokázali výsledek zvrátit a výhrou 13:12 postoupili mezi posledních osm. Čtvrtfinále však znamenalo konec i pro ně, když nestačili na manželé Venclovy s Jirkou Korešem st.

I přesto závěrečná bilance našeho klubu v takto nabitém turnaji není vůbec špatná . Pro rekapitulaci : 17.-32. místo – Jirka Grepl, 9.-16. místo  Lenka Svobodová, Jirka Gratcl, Zbyněk Jakeš a 5.- 8. místo Tomáš Kutý.

Pro všechny naše hráče to byla zajímavá konfrontace hlavně se zahraničními týmy, se kterými se běžně v průběhu sezóny nesetkávají. Zvláště poučné pak byly zápasy proti francouzům.